Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha èn balra szeretnèk kanyarod...

Ha èn balra szeretnèk kanyarodni, ès a szembejövő is, akkor kinek van elsőbbsège?

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Legegyszerűbb, ha mindketten lecsapjátok, és kis ívben fordultok, nem zavarva a másikat. Amúgy ha egyszerre értek oda, akkor senkinek, valaki el kell engedje a másikat.
2018. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha ez vizsga kérdés akkor inkább adj elsőbbséget ha meg jeleznek akkor mehetsz nyugodtan(csak, hogy ne szívózzon a vizsgáztató)!


Ha nem vizsga, akkor vissza kettő keresztbe oszt adjad neki!😊


Engem annó azért buktattak meg motorral mert arra az útra amire bekanyrodtam nem engedtem át az úton a hűsölő közmunkásokat!(nem volt zebra)

2018. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jún. 25. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg kis ívben kell, tehát nem kerülitek meg egymást. Gyakorlatilag nagyon ajánlott, hogy valaki engedje el a másikat, mert csúnya félreértések adódhatnak ebből a szituból.
2018. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2:

Én úgy tanultam anno, hogy kereszteződés után a kanyarodó járművel akkor is elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha nincs gyalogátkelőhely.

2018. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

na igen! a kettes egy igazi kreszprofesszor...

nem elég hogy hülye a kreszhez, még terjeszti is a baromságait!


Balra kanyarodáskor kétféle módszer van. Mindkét módszernél egyszerre kanyarodnak az egymásnak szemből érkező, és balra kanyarodó járművek.

Az első elhaladási mód, mikor a kanyarivet lecsapva, egymás mellett elhaladnak.

a másik kódszer amikor mindkét jármű túlmegy a kereszteződés középpontján, egyenes menetben. Közben elhaladnak egymás mellett, és mikor elhagyták egymást akkor bekanyarodnak balra.

ezen az oldalon az 1-391, és az 1-392 ábra szemlélteti a két kanyarodási módszert:

[link]

2018. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Nekem tok mindeggy mi van a kresszbe én az általam 2.ként leírt módszert alkalmazom(és akkor jöhet,hogy köcsög béjemvés megszoktam már)!
2018. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!