Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagyon megterhelő-e a sugárhaj...

Nagyon megterhelő-e a sugárhajtású gépnek, ha felszálláskor mondjuk 2 helyett 5 percig emelné azt a pilóta meredeken?

Figyelt kérdés
Én légifolyosó alatt lakom és állandó a vita a zaj miatt, többek között a most feltett kérdés kapcsán. Ha kérhetném tisztelettel, csak szakember válaszoljon, mert tippelgetni-gondolni én is tudok. Köszönöm

2018. júl. 4. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A perek miatt itt nem fog válaszolni szakember.


amúgy gondolj bele, 500 tonnával száll fel egy hosszújáratú, nagyon nem mindegy hány ezer litert éget el emelkedéskor.

az indokolatlan túlfogyasztásért elmarasztalják a kapitányt.


persze ez csak tipp volt ám.

2018. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy ideális emelkedési görbe üzemanyagfogyasztás szempontjából. Ezt egy kicsit meg kell erőszakolni a jogszabályi előírások miatt, hogy legalább milyen magasan kell lennie, mire lakott terület fölé ér, de ennél többet egy deci kerozint sem fognak elégetni.


A gépnek amúgy nem megterhelő, a hajtóművet az sem érdekli, ha folyamatosan 100%-on jár, erre van tervezve.

2018. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Így van,nem mindegy mennyi üzemanyag megy el...
2018. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt ne jelentsük ki ilyen elhamarkodottan hogy nem árt a hajtóműnek. Nem sokat, de valamennyit árt ha nagyon hamar emelkedik a gép, és maxra van a tolóerő nyomva emiatt. Maga a gép képes lenne szinte majdnem függőlegesen is felemelkedni, de persze ki az az állat aki ezért legyilkolja a hajtóművet. Utasszállítóval egyszer repültem másodpilótaként egy bemutatón, ott eléggé megvolt hajtva a boeing, és hamar felemelkedtünk vele. Vadászpilóta voltam, na azoknál a gépeknél tényleg semmi nem ártott, persze azok a gépek nem 500-600 tonnával szálltak fel
2018. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen másodpilóta voltál te barétom?

Hogy emelkedsz majdnem függőlegesen úgy, hogy a hajtóművek egyenként 98kN-el tolnak, (tonnára váltva majdnem 20 tonna összesen), a felszálló tömeged meg 67 tonna? Nem tanítottak matematikát? Hány fokos emelkedés adódik ebből? Nemhogy a függőlegestől, de még a 45 foktól is messze van.

2018. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit elszoktam tőle hogy otthon mindent szájbarágósan kell elmondani. Azt hittem leesik hogy nem szószerint kell érteni, dr akk nem ezekszerint. 20 év alatt semmi nem változott odahaza. Nem függőlegesen természetesen, arra egy űrsiklón kìvűl semmi nem képes. Kb 38-41 fok körül van az amit kb tudható lenne elvileg...
2018. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!