Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen egyetemet végeznek el...

Milyen egyetemet végeznek el a pilóták?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy milyen fajta egyetemeket végeznek el ami késöbb segíthet nekik a pilótáva válásban

2018. jan. 27. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Aki tele van lóvéval (általában a pilóták gyerekei) azok a nyíregyházi suliba mennek, ott megcsinálják az alapképzést is.

Nem kell célirányos diploma, jó bármilyen.

Pénz kell hozzá, hogy kifizesd a PPL, CPL és ATPL szinteket, élő legyen a szakszód és az orvosid, meglegyen a minimum repült órád plusz érvényes orvosi. Ezekhez jön még a diploma és a középfokú angol.

2018. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell nekik egyetem, de szerintem egy műszaki, vagy hasonló még jól jöhet egy pilótának. De mondom, ettől nem leszel közelebb a pilótasághoz.
2018. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pilóta gyűjtő szó, repülő jármű vezetője.

A repülő jármü lehet sárkányrepülő, vitorlázó repülő, mezögazdasági repülő, utasszállitoz repülőgép, helikopter, harci repülőgép, űrhajó, stb.

A képzés többnyire egymásra épülő modulokból áll, már az alap is költséges, de egy mezögazdasági repülőt alacsonyabb feltételekkel engednek vezetni, mint egy utasszállítót, vagy harci repülőgépet.

Magyarországon a csekély számi gép miatt már a hobbi szinten repülés is kiváltságos, költséges ritkaság

2018. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem feltétlenül kell pénzel telinek lenni, ha valaki a Nyíregyházi egyetemre szeretne menni pilótaképzésre. Ott van a diákhitel2, amit pár éven belül vissza tud fizetni a pilóta fizetésből. Persze van a type rating is, ami légitársaságtól függ, az is pár ezer euró, de általában a fizetésből vonják le.
2018. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá egyetem, elég egy érettségi is, de ehhez még hozzájön egy csomó minden.

Nem kell pénzesnek lenni, csak okosan kell csinálni.

A vitorlázórepülő képzésre a pénzt gyorsan össze lehet szedni, kb 4-500 ezer, rajtad múlik, hogy mennyi. KFC-ben hússütéssel szedtem rá össze a felét, másik felével szüleim segítettek. Most légiutas-kísérőként gyűjtöm a pénzt a PPL-re, már nagyjából megvan, de inkább idő kéne. Ha megvan a PPL, akkor arra lehet már építeni és szépen lassan lehet csinálni a többit: NVFR, IR, ME, CPL, stb... Nem kell kapkodni, ez nem verseny. Amíg gyűjtöd a további képzésekre a pénzt, addig meg sokat kell repüólni, hogy gyakorlatba maradj és fejlődhess.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj üzit.

2018. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!