Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hónapja volt egy balesetem...

1 hónapja volt egy balesetem (becsúsztam az árokba) eltiltottak 3 hónapra a B kategóriától de mivel édesanyám tüdőrákos így öt orvos hoz kell havi 2 vinnem és fel szeretnek lebbezni hogy csökkentsék a 3 hónapot ezt hogy fogalmazzam meg?

Figyelt kérdés

2018. júl. 10. 13:12
 1/9 anonim válasza:

oszkár/telekocsi nem opció? [link] olcsóbb mint a taxi.

vagy valami betegszállítót kihívni? nem tudom mekkora távot kell megtenni.

2018. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mindentől kieső részen lakik és ha nagy a baj lehet hogy nem érnek oda időbe :/
2018. júl. 10. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:
De annak oka volt hogy bele csúsztál, erre kellene vigyáznod.
2018. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom szént ment a lengescsillapitom de nem ez volt a kerdes
2018. júl. 10. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:

NEM fel szeretnék lebbezni, hanem szeretnék fellebbezni...

(szerintem a lengéscsillapító már az árokban ment szét...)

Amúgy nem lehet fellebbezni, nincs méltányosság.



Ez olyan, mint amikor a hivatásos sofőr sír, mert elkapták részegen vezetve, hogy neki az munkaeszköz, félév bevonással ode lesz a megélhetése. Ezen az ivás előtt kellett volna gondolkoznia.


Vagy megpróbálod jogosítvány nélkül (benzinnel megy, nem papírral), vagy valamelyik közösségi oldalon kérsz segítséget, hogy vigyen el valaki a saját kocsiddal.



(Az a másik feltűnő ezen a fórumon, hogy ha valaki enyhíteni akarja a saját hülyesége következményeit egy közlekedési baleset büntetését tekintve, mindenkinek levődik egy súlyosan beteg családtagja, kisgyereke, nagymamája. Ha tényleg van, akkor a felelősség fokozottabb: még jobban vigyázni kellett volna, de utólag ez sem mentesít a büntetés alól)

2018. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a furcsa, hogy miért vették el a jogsid?
2018. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:

Leginkább sehogy. Teljesen felesleges.

Az erre szánt időt és költséget inkább fordítsd arra, hogy édesanyád eljuttasd az orvoshoz.

2018. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„Jogorvoslati lehetőség


igen

Az ügyfél az elsőfokú határozat ellen fellebbezhet. A fellebbezési jog nincs meghatározott jogcímhez kötve, fellebbezni bármely okból lehet, amelyre tekintettel az érintett a döntést sérelmesnek tartja.


Fővárosi és megyei kormányhivatal

az első fokon eljáró fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala

A határozat kézhezvételétől számított 15 nap.

5000,- Ft”


Lásd: Kormányablak » Feladatkörök » Vezetési jogosultság szüneteltetése: [link]


Lényeges, hogy nem a hátrányos következmény miatt lehet fellebbezni, nem méltányosságot lehet kérni; hanem amiatt, ha az érintett a döntést sérelmesnek tartja. Vagyis vitatja annak megállapításait, jogosságát.

Erre a határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül van lehetőség, a fellebbezés illetéke 5000 Ft.


Te tudod, hogy pontosan mi miért történt, de nem gyakorlat egy személyi sérülés nélküli egyszerű árokba csúszás miatt vezetéstől, vagy kategóriától eltiltani. Különösen, ha váratlanul bekövetkező műszaki hiba a kiváltó ok.

Ha volt más is, ami indokolja az eltiltást, akkor elvesztegetett idő és kidobott pénz, fellebbezni.

2018. júl. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ittas is voltál kicsit.
2018. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!