Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az orvos felír a B kategóri...

Ha az orvos felír a B kategóriás jogosítványhoz szemüveget, akkor az lehet csak ajánlott, vagy egyértelműen kötelező?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nem véletlenül írja fel, nem?
2018. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Kötelező, benne lesz a jogsiban is. Én megoldottam: lencsében mentem orvoshoz, nem említettem ő meg nem kérdezte, 8 évig voltam "szemüveges vezető" így, aztán megműtettem.
2018. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
természetesen vezetés közben kell viselni a szemüveget ha orvos felírta, vagy kontakt lencsét. szabály szerint pót szemüvegnek is kell lenni a vezetőnél. orvosnak mondani kell hogy úgy írja bele papírokban hogy kontaktlencsével vagy szemüveggel vezethet. akkor nem kötekszik a rendőr miért nincs rajtad szemüveg . kontaktlencsében vezetni annyiból előnyösebb hogy perifériás látásodat nem takarja ki a szemüvegkeret. kis dioptriás szemüvegeket sokan nem hordják vezetéshez sem, csak elfelejtik hogy már nagyon gyors autók és motorok vannak ,tökéletes látással is egy előzésnél is nehéz meglátni egy 200felett közeledő jármüvet. előfordulhat hogy élet és halál közötti különbséget jelenti hogy ki milyen messzire lát el járművezetés közben
2018. ápr. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bazzeg én nem is mernék kocsiba ülni ha nem látok rendesen
2018. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!