Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha már megkezdtem az előzést,...

Ha már megkezdtem az előzést, és valaki elém kanyarodik akkor mi van?

Figyelt kérdés

Van mondjuk egy 3 autóból álló kocsisor, az első lassan megy, a másik 2 meg nem előzi meg, hanem a seggébe vannak. Én, mint érkező negyedik, látom, hogy meg tudom előzni őket, ezért nekiállok az előzésnek, de az első autó gondol egyet, kirakja balra az indexet és nekiáll kanyarodni.


Neki is meg kellett volna győződni arról, hogy nem-e kezdtem már meg az előzést, de nekem is arról, hogy nem-e kanyarodik, mert balra indexelőt ugye nem előzünk.

Ha én belemegyek, kit hoznak ki hibásnak?


2018. aug. 2. 08:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az nem tisztázott, hogy ő rakta -e ki előbb az indexet vagy én kezdtem e meg az előzést előbb
2018. aug. 2. 08:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1.


Ha nem tisztázott, akkor nem lehet rá válaszolni.

2018. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem te vagy a hibás, mert nem véletlenül lassult le a sor, gondolom az első autó már jelezte a kanyarodási szándékát, azért nem előzte meg a többi.
2018. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Megkérdezik a szemtanúkat is.

Döntő kérdés, hogy az előző és a kanyarodó egymáshoz viszonyítva mit csinált (érts indexelt-e balra idöben a kanyarodó).

Alap helyzet az, hogy a sort előző a hibás, mert nem győződött meg arról, hogy az elözésnek megvannak-e a feltételei, s ezt lényegében el is ismerted (nem tudod, hogy jelzett-e az előtted haladó)

Több járműből álló sort fokozottan veszélyes előzni, ez az a helyzet, amilor érdemes, ajánlott élni azzal a KRESZ szabállyal, hogy lakott területen kívül az előzési szándékot hangjelzéssel szabad jelezni.

2018. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pedig épp azon fog múlni hogy ki rakta ki hamarabb az indexet. Ha mondjuk te és utána kapásból átmentél a másik sávba, akkor neki kell téged elengednie. Ha nem teszi meg, akkor ő a hibás. Ha meg ő rakta ki előbb akkor azt neked észre kell venned és fel kell rá készülnöd hogy be fog vágni eléd. (Bár ez csak az elmélet, gyakorlatilag nincs így. Öcsém tavaly egy nagyon hasonló szituációba keveredett, mint amit leírtál. Legelöl ment 10-15 km/h-val egy autós, öcsém volt a 4. a sorban. Úgy döntött hogy megelőzi, index ki, kikanyarodás majd ezzel egy időben az első autó megállt, pici késedelemmel kirakta az indexet és azzal a mozdulattal el is kezdett kanyarodni balra. Szépen össze is ütköztek. A legjobb a történetben hogy volt több szemtanú is illetve fedélzeti kamerával rögzítve lett az egész, mégis egyedül öcsém lett a hibás. Az nem számított hogy az első autó helytelenül (durván későn) adott irányjelzést illetve kanyarodáskor bele sem pillantott a tükörbe. Az indok pedig az volt, hogy nem győződött meg arról hogy adottak-e az előzés feltételei, gondolni kellett volna arra hogy a lassan haladó autós el szeretne kanyarodni. Azt a tényt figyelembe sem vették, hogy 4-500 méteren keresztül halad ilyen lassan, sőt volt olyan kereszteződés is ahol megállt pedig neki lett volna elsőbbsége, lévén hogy főúton haladt városon belül.)
2018. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor a legnagyobb hiba az, hogy rengetegen már csak akkor rakják ki az indexet, amikor elkezdik a kormányt is tekerni. Akkor meg már minek??? Én ilyenkor már defenzíven vezetek, mikor valaki előttem indokolatlanul belassul.
2018. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

#5#

Annak már alapból gyanúsnak kelleene lenni, ha az elöl haladó feltünöen lassan halad, és esetenként meg is áll.

Keresi hol kell lekanyarodni?

Miért nem előzi meg a mögötte haladó, lehet ő lát valamit, amit én a sor végéről nem?


Ezeket figyelmen kívül hagyva nem meglepő, hogy azt állapították meg, hogy nem győződött mrg arról, megvannak-e a feltételek az előzéshez (nem voltak meg)

2018. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
Te leszel a hibás, mert kocsisort nem lehet előzni. Egyesével kell előzni és visszasorolni
2018. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

8.


Ez nem igaz.

2018. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4. autósként honnan látod, hogy nem rakta-e ki az indexet az első autó?
2018. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!