Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha én jobbra kanyarodok kis...

Ha én jobbra kanyarodok kis ívben, szemböl meg kanyarodik egy menetrendszerinti busz nagyívben balra ugyanarra az útra kinek van elsöbbsége?

Figyelt kérdés
2016. jún. 25. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmilyen táblátok (jobbkezes), akkor neked.
2016. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a busz nem használ megkülönböztető jelzést, akkor ugyanazok a kanyarodási szabályok vonatkoznak rá, mintha személyautó lenne. Vagy ezt még nem tanultátok?
2016. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én már régóta vezetek , és én is úgy gondoltam nekem, de a buszsoför szemmel láthatólag másként gondolta ( ha nem állok meg letarol). Ezért fordult meg a fejembe a kétely, jobb a nagy kék buszt elengedni.
2016. jún. 25. 15:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért meghallgatnám a buszsofőr véleményét is, mert úgy korrekt. Lehet, hogy ő látott egy olyan táblát, amit te nem.
2016. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, hogy jön ide a jobb kéz szabály és a megkülönböztető jelzés.

Itt csak a kanyarodási szabály játszik (amennyiben nincs valami tábla ott).

Általánosságban elmondható, hogy ezen magasabb kategóriás sofőrök körültekintőbbek is, de mindenki emberből van és hibázhat is. Lehet, csak elnézett valamit és ezért volt a félreértés.

2016. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy jön ide a jobb kéz szabály"

Ha nincs lámpa/macisajt, akkor mi van? Jobbkéz-szabály. Így jön ide.


"és a megkülönböztető jelzés."

Bármilyen felfestés, tábla vagy lámpa van, a megkülönböztető jelzést használó jármű elsőbbséget élvez(ne).


"Itt csak a kanyarodási szabály játszik (amennyiben nincs valami tábla ott)."

Nem tudjuk, van-e, ezért lett a többi lehetőség számításba véve.


"Általánosságban elmondható, hogy ezen magasabb kategóriás sofőrök körültekintőbbek is"

Ráadásul az állásuk mellett több tucat ember életével játszanak, ezt se felejtsők el.


"de mindenki emberből van és hibázhat is. Lehet, csak elnézett valamit és ezért volt a félreértés."

Ahogy a kérdező is hibázhat. Ne tekintsük szentírásnak azt, amit ő állít, mert ha fogadnom kéne, én arra tennék, hogy nagyobb eséllyel nézi el a táblát/felfestést egy olyan ember, akinek meg kell kérdeznie a gyíkhun, kinek van elsőbbsége, mint egy olyan, aki ebből él és naponta többször hajt ott el.

2016. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

6-os: a KRESZ tudásod korrepetálásra szorul, a kérdéses helyzetben, a kanyarodási szabály dönt, szemből érkező jármű esetén mégis melyik a "jobbkezes"?

Kivétel az lehet, ha kanyarodó főútvonalon haladt a balra kanyarodó busz.

2016. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A köznyelv (tehát sokan itt is) az egynerangú kereszteződést hívják jobbkezesnek.


Majd idővel megszokod.

2016. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobbkéz szabály van itt tehát neked kell, hogy elsőbbséged legyen. Másrészt te nem lépsz át záróvonalat, ő meg igen. A busznak meg kellene várni a te döntésed mert mi van ha egyenesen mész tovább? Akkor is neked van elsőbbséged.
2016. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azt meséljétek már el, ha a kereszteződésben egymással szemben van a két jármű, melyik az, amelyik jobbról, jobb kéz felől érkezik?


"Az azonos úton haladó járművek, vagy azonos pozícióban lévő járművek, ha egymás útját keresztezik, a kanyarodási szabály alapján kell eldönteni a továbbhaladás sorrendjét"

2016. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!