Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent az eljárás alá...

Mit jelent az eljárás alá vont személy közlekedési szabálysértési ügyben?

Figyelt kérdés

Kb. két hete kisebb balesetem volt az autópályán. A másik jármű úgy akart a belső sávból kijönni a középsőbe, hogy én közben ott voltam mellette, így nekem ütközött. A felelősségét nem ismerte el, ezért rendőrségi ügy lett belőle.

Most kaptam meg az idézést az elsőbbség és az előzés szabályainak megsértése miatti szabálysértési ügyben, eljárás alá vont személyként? Ez mit jelent? Már a meghallgatás előtt engem tartanak felelősnek a balesetért? Vagy mindkét felet így idézik be, mert egyelőre nem eldöntött a felelősség kérdése?

Kicsit aggódom az egész ügy miatt, annak ellenére, hogy teljesen biztos vagyok az igazamban, viszont én egyedül voltam a kocsiban, nála meg ott ült a kocsiban két családtag is.


2018. aug. 17. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tisztázott a felelősség kérdése, mindkét felet eljárás alá vontàk. Ilyenkor nyilván nem tudod, mit hazudik a másik, így érthető, ha aggaszt az ügy, de legalább az a fizikai tény, hogy te jobb oldalon voltál hozzá képest, elèggè a te igazadat támasztja alá. Persze ettől mèg kitalálhatja, hogy te akkor váltottál sávot és nem indexeltél.
2018. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezért (is) használok minden esetben fedélzeti kamerát.
2018. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezt találta ki. De úgy gondolom, hogy tényekkel bizonyítani sem ő, és sajnos én sem tudok. A helyszínelő rendőr véleménye szerint is mindkét módon történhetett.

Ilyenkor mennyire veszik, vehetik figyelembe közvetlen hozzátartozók tanúvallomását?

Mennyire befolyásolhatja a döntést, hogy a másik fél:

- elhagyta a helyszínt, és csak jóval később gyalog jött vissza, arra hivatkozva, hogy félt megállni a leállósávban.

- nem rendelkezik érvényes kötelező biztosítással.

2018. aug. 17. 10:05
 4/4 A kérdező kommentje:

Most már nekem is van.

Szerencsére egyébként a kár a kocsimban minimális, de egyrészt nagyon nem szeretném ha emiatt változna biztosítási besorolásom (hosszú évek óta B10) másrészt az igazságérzetemet bántja rettenetesen a dolog.

2018. aug. 17. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!