Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az ittas vezetésért előírt...

Az ittas vezetésért előírt pszichológiai továbbképzés soha nem évül el?

Figyelt kérdés

18 éve vették el a jogsimat (B kategória, bűncselekmény legkisebb értéke gyorsított eljárásban, baleset nélkül).

Azóta nem próbálkoztam visszaszerezni, de most jól jönne.

Nem vizsgázhatok le megint simán? Jóval olcsóbb lenne, minta pszichológussal megspékelt verzió....



2018. aug. 22. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Semmi keresnivalód a forgalomban.
2018. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1.


Na ne légy ilyen szigorú. Nekem '98 - ban vették el másfél évre ittas vezetésért, balesetem volt. 2001 óta kamionos vagyok, 2 millió+ km baleset nélkül. Páv 2 vizsgám is van, korlátlan időre.


Neked van?

2018. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1-nek

Nem kell minősíteni, előtte volt egy 15 éves balesetmentes időszakom. A szomszéd kérésére (igaz három sör után) úgy döntöttem, hogy beviszem a vajúdó feleségét a kórházba (a mentő ki sem tudott volna jönni a tanyájukra, akkora volt a sár). A bíró szerint az országútnál meg kellett volna állnom és stoppolni...


Most is így döntenék, ezt mondtam akkor a pszichológusnak is, aki emiatt elmeszelt.


Sőt most is így döntenék.

2018. aug. 22. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem évül el soha, de nem is olcsóbb a sima jogosítvány mint az utánképzés. Valójában elég hamar megvan, ha a feltáráson nem hibázol. Utána még részt veszel egy 3x5 órás fejtágításon és pár nap múlva kezedben a jogsid.
2018. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4-es

Tavaly rákérdeztem a Mozaik utcában, azt mondták, majd a feltárás után derül ki, hogy mennyi, de azt azonnal be kell egy összegben fizetni. Megnyugtattak, hogy max. 380.000 Ft. Köszöntem szépen...

2018. aug. 22. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

• Sikertelen utánképzés esetén pótvizsgát lehet tenni.*¹ Tehát, nem végleges a sikertelenség. Drága, az tény.


• Új vezetői engedélyt nem szerezhetsz.

Az elméleti vizsgára bocsátás egyik feltétele, hogy a vizsgára jelentkező nyilatkozzon arról, hogy megfelel a külön jogszabályban meghatározott*² közlekedésbiztonsági feltételeknek.*³ Itt még lehet esetleg „feledékenynek lenni”, valótlanságot nyilatkozni.

De, a forgalmi vizsgaigényt a képző szerv a közlekedési hatóság részére jelenti le. És ha a közlekedési hatóság a vizsgázó vizsgára bocsátását kizáró, hitelt érdemlő adat birtokába jut (közlekedésbiztonsági feltételek megváltozása, PÁV alkalmatlanság, utánképzési kötelezettség stb.), a vizsgázót – a feltételek igazolt teljesítéséig – további vizsgára nem bocsáthatja. Ebben az esetben a vizsgázót írásban értesíteni kell.*⁴ Abban lehet bízni, hogy 40 évvel ezelőtti eset (bár akkor még nem is volt kötelező utánképzés) nem derülne ki. De 18 évvel ezelőtti esetről már bizonyára van élő nyilvántartás; kockázatos kifizetni és elvégezni egy képzést úgy, hogy mégsem kapsz vezetői engedélyt. Ráadásul eljárás is indulhat amiatt, ha hamisan nyilatkozol.


• Az egyetlen lehetőséged a meglévő engedélyed visszaigénylése, sikeresen elvégzett utánképzés igazolásával.

Elfogadom, hogy az az álláspontod, hogy ma sem tennél másképp (mármint a segítségnyújtással), de ha az utánképzésen nem nyilatkozol másképp, akkor nem lesz vezetői engedélyed. És, bármilyen drága is, ez a lehetőséged, ha vezetői engedélyt szeretnél.


*¹ 139/1991. (X. 29.) Korm. rendelet a közúti járművezetők utánképzéséről 3. § (3)


*² 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

„16. § (3) Amennyiben a bíróság vagy a rendőrség a vezetésre jogosító okmány visszaadását, vagy a vezetési jogosultság gyakorlását

a) jártasság igazolásához,

b) új járművezetői vizsgához,

c) egészségi alkalmasság vagy

d) a pályaalkalmasság igazolásához

kötötte, a közlekedésbiztonsági alkalmatlanság mindaddig fennáll, amíg a járművezető ezen kötelezettségének vagy az utánképzésre vonatkozó kötelezettségének eleget nem tett.


*³ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 10. § (1) b)


*⁴ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 8. melléklet 3.5 pont.

2018. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5-nek

Természetesen nem akarok valótlant nyilatkozni.

Nyilván vagyok tartva, hisz minden költözésemkor kapom a levelet, hogy áttették a jogsimat egy másik páncélszekrénybe (rendőrségtől önkormányzathoz, onnan másik önkormányzathoz, aztán a járási kormányhivatalhoz, mikor hova tartozik).

Csak az bosszant, hogy az akkoriban súlyos testi sértés miatt 10-15 évre elítélt emberek már lazán mentesültek minden jogkövetkezmény alól.

2018. aug. 22. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:
2 éve csináltam végig, akkor 160e körül volt az egész.
2018. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8-nak

Azért nekem a vezetéshez is kellenek órák (mégiscsak 18 éve nem vezettem, az is x Ft, meg ki tudja melyik kategóriába kerülnék).

2018. aug. 22. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

22 év után csináltam meg. A vezetéssel nem volt gond, mert folyamatosan vezettem, a kreszt viszont komolyan át kellett tanulmányoznom mivel ennyi év alatt rengeteg új dolog került bele.

Pár óra tanulás után gond nélkül átmentem mindenen, a közlekedéspszichológusokat meg csak ki kellett seggelnem és annyi.

2018. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!