Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyedül vezetek a legjobban,...

Egyedül vezetek a legjobban, ha van utasom, kicsit bénább vagyok. Más is jobban vezet egyedül?

Figyelt kérdés

Ezt a bénazást úgy értem, hogy kapkodok a kapcsolók (index, lámpa, fűtés stb) között, kicsit jobban nyomom a gázt mint kéne, vagy csak bénán jövök ki egy egy helyzetből (pl. Biciklis mögött tötyögök) míg egyedül, egymagam ezeket nem követem el. De ugyanez ez a fajta lámpaláz, ha ismerős lát vezetni.

Ha ez számít, még elég friss a jogosítványom, alig 3 hónapja van meg, vezetek napi szinten.


2018. aug. 23. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azon stresszelsz, hogy mit fog gondolni az utasod.


Eleinte nekem is ez volt, aztán elmúlt.


Ami viszont megmaradt, hogy utassal mindig óvatosabban megyek. Lassabban veszem a kanyarokat, hosszabb fékutakat hagyok, nem megyek bele neccesebb előzésekbe, hogy ne érezze kényelmetlenül magát.

2018. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kamionos vagyok, 2.2 millió km gyakorlattal, de a mai napig így vagyok. Kezdő koromban nagyon zavart, ha beledumáltak, az oktató, később a szüleim és ez így megmaradt. Persze ma már mondhatom, akinek nem tetszik, hogy vezetek, az kiszáll.
2018. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is így vagyok, ez szerintem természetes, bár nálam az van, hogy megyek mint egy lüke és nem szeretem ha másban félelmet okozok, bár mióta használok kamerát, az felér egy tanúval :D szóval már lassan, de biztosan visszafogom magam.
2018. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vadabbul megyek, ha egyedül vagyok és konfliktusokba is többször megyek bele, ezért igazából jobban szeretek utast vinni magammal.
2018. aug. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 17 év után rengeteg vezetéssel a hátam mögött, feszült vagyok picit, ha ül mellettem még valaki, van egy kis megfelelési kényszerem sajnos. Gyanítom, hogy amiatt alakulhatott ki, mert anyám 2 másodpercenként visított/beleszólt a vezeztésbe, akkor is, ha úgy mentem, mint a forgalmi vizsgán. Plusz apámnak is meg akartam felelni, hogy odaadja az autót nekem. Mondjuk ez utóbbi sikerült is, de a frász megmaradt :D Pedig már sok dicséretet kaptam a vezetési stílusomra, de ezáltal mégjobban meg akarok felelni.
2018. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utas elvonja a figyelmedet, azért vezetsz rosszabbul. Ha meg se mukkan, akkor is, csak azzal, hogy ott van.

Ez ugyanaz, mint mikor a nyilvános wc-ben sok ember nem tud vizelni, ha a mellette lévő piszoárnál is áll valaki, pedig az se szól semmit, és rá se néz, mert el van foglalva a saját szerszámával.

2018. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!