Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon, leginkább a...

Magyarországon, leginkább a rossz tömegközlekedés miatt terjed a 2 autó/háztartás?

Figyelt kérdés

Itt a környéken elég sokaknál van így.

Nálunk is így van.

Nekem van egy Laguna III kombim, az asszonynak meg egy Meriva B.


Vannak akik kérdezik, minek kettő, csak rongyrázás...stb


Én Budapestre járok dolgozni, autópályán, napi 110 kilométert megyek, ilyen távolságra kell egy kényelmes dízelautó.

A feleségem meg helyben dolgozik.


Nálam a tömegközlekedés nem opció mert:

-Az állomásra ki is kell jutni, nem a szomszédban van, sok lenne az időveszteség

-korábban kellene kelni.

-nem fogok heringjáratokkal közlekedni, szeptembertől újra beindul a heringpiac, továbbá érvényes jeggyel nem vagyok hajlandó állni.

-A vasútállomások ízléstelenek, koszosak, igénytelenek, felfordul a gyomrom tőlük.


Az asszonynak azért nem opció, mert itt a városi tömegközlekedés kaka.Aztán, rajta vagyunk a gyerekprojekten.

Én általában késő délután szoktam hazaérni.

Mindenképpen kell a két autó.A későbbiekben is kelleni fog.


2018. szept. 1. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Akik Pesten vagy nagyvárosban élnek, azoknak tényleg fölösleges, mert ott VAN rendes tömegközlekedés.

Vidéken - és itt már a közepes méretü városok is idetartoznak -, a legtöbb esetben szükséges az autó, mert sem a munkahelyek, sem a bevásárlási lehetöségek nem elérhetöek másként.

Ha egy családban mindkét fél dolgozik, akkor már két autó szükséges, mert egy autóval kétfelé járni nem lehet.

Ha meg netán még gyerek(ek) is van(nak), akkor még inkább.

Nálunk is mindkettönknek van saját autója, söt a legnagyobb gyerek - aki már doglozik - szintén kapott egyet, mert egyébként rengeteg idöt veszítene ö is, és még csak nem is olcsóbb megoldás.

2018. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

A jólét miatt terjedt el a 2 autó/ háztartás.

Németországban például 2 személyes háztartásoknál van 2-3, de akár 4 autó is. Ja és amúgy szar a tömegközlekedésük is. De ez még nem jelenti azt, hogy szar ország.

2018. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Vannak akik kérdezik, minek kettő, csak rongyrázás...stb"

Ha azt kérdezik, hogy van rá pénz, akkor mondd azt, hogy úgy, hogy a saját dolgoddal foglalkozol.


Én több olyan háztartást tudok, ahol mindenkire jut egy autó. Pl. apuka dolgozik valahol, anyuka is, mindketten másik városban, a gyerek meg egyetemre jár. A gyereknek inkább kényelmi szempont, nem kell a heti cuccait végigcipelni 2 városon, és a menetrendhez igazodni. De ha megtehetik, miért ne legyen.


Nekem már csak a vezetés élménye miatt is kell autó, én nem csak arra használom, hogy A-ból B-be eljussak, szeretek vezetni. Ha ki sem mozdulnék ebből a viszonylag kisebb városból, ahol élek, akkor is lenne autóm. Összekötöm a kellemeset a hasznossal, és autóval járok fel egyetemre, hetente oda-vissza 160 km.


Az enyémen kívül van édesanyámnak egy pici japán 3 hengeres szörnyetege városozásra, meg egy nagyjából ünnepi autónak használt D Corsája, így 7 évesen lassan meglesz benn a 30 ezer km. A Corsa létjogosultságát megkérdőjelezném, de hát kell neki, hogy ha én nem vagyok ott, akkor el tudjon menni hosszabb távra, egyébként meg én viszem el őt az én autómmal.

2018. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire jólét az hogy két egymillió forint alatti (ez a magyar átlag) értékű autó van egy családban. De ha valahol két kétmilliós autó van még az se nagy dolog.

Ezt csak azért írom hogy nehogy a nagy tekéntetes nemzethy ormányunktól olvassa ezt valaki és a nagy jólétre való tekintettel növelje az adókat.


A legjobb városi tömegközlekedésben is vannak akik ácsorgásra kényszerülnek. Mert buszon/metrón/villamoson több az állóhely mint az ülőhely.

A vonaton már nagy eséllyel mindig tudsz ülni. Az intercity még úgy ahogy színvonalas de a többi már kérdéses minőség. Szerintem. Legalább havonta egy takarító és kárpittisztító géppel becsületesen végigmehetnének a személyvagonokon. Jó újítás lehetne az is ha lenne egy motorktékpár szállító vagon a vonatokon zárható rekeszekkel megfizethető áron. Pl robogóval állomásra ki - vagonra fel - vonatozás mások városba - robogó vagonról le - haladás tovább.

2018. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk jó a közlekedés városon belül(Miskolc) villamos jön 5-8 percenként, a buszhoz kiérni meg 2 perc, és kényelmesen elkészül az ember addig.

Mégis meg lett a jogsi, akkor már legyen autó is, tesóm nem adta ide soha mert gyorsan mennél, összetöröd stb, Ő 20km-re is eljár vele a várostól, hetente többször, busszal az neki sok lenne.


Unok már tömegközlekedéssel járni, ez az igazság. Annak ellenére is hogy térítik a kombinált bérletem, ettől függetlenül néha busszal járok dolgozni, hogy gazdaságosabb legyen, addig is több benzin marad meg.


Jövőre még a motoros jogsit el akarom kezdeni, mert az is érdekel.

2018. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!