Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félárvaságra lehet kapni MÁK...

HU4L kérdése:

Félárvaságra lehet kapni MÁK kártyát? Emelt családi pótlék jár, és nem tudom, hogy erre adnak-e, vagy sem

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 16:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ha MÁV-ra gondolsz akkor nekem édesapám meghalt, ilyen 90./•-os kártyát kaptam de csak egy párszor lehet hasznalni(olyan pecsételős, minden évben újat adnak)
2018. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint lehet.
2018. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 3. 17:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha emelt családi pótlékot kapsz, akkor úgynevezett hatósági igazolvány igényelhető.*¹ (Nem az évi, adott számú kedvezményes helyközi utazásra alkalmas pecsételős papír, aminek „Ellátottak utazási igazolványa” a neve, amiről az első válaszoló ír. Egyébként, az sem csak MÁV-os, hanem mindenféle helyközi utazásnál használható.)


A hatósági igazolvánnyal igénybe vehető utazási kedvezmények:

• Helyi utazásnál az igazolvány tulajdonosa és egy kísérője ingyen utazhat.

• Helyközi utazásnál (vasúti személyszállítás, HÉV, helyközi autóbusz-közlekedés, komp- és révközlekedés) az igazolvány tulajdonosa 90%-os kedvezménnyel (tehát csak a tizedét kell fizetni) válthat menetjegyet is, bérletet is; 1 fő kísérője 90%-os kedvezménnyel válthat menetjegyet.*²

Ha a menetjegyhez kiegészítő jegy, pótjegy szükséges (pl. országos buszjárat, gyors-, vagy intercity vonat), azt teljes áron kell megvenni.

Bérlethez pótjegyet nem kell venni (országos buszjárat, gyorsvonat), de intercity vonatra teljes áron kell venni pót- és helyjegyet.


┌─

*¹ A Magyar Államkincstár utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt annak a részére állít ki, aki fogyatékossági támogatásban részesül, illetve aki, vagy aki után szülője magasabb összegű családi pótlék kerül megállapításra. (Mivel a Magyar Államkincstár – rövidítve MÁK – ezért szokás MÁK igazolványnak, MÁK kártyának nevezni.)

*² 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről ─┘

2018. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 4. 22:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Hatósági igazolványom egyébként már van, csak lassan elfogy benne a hely, ezért érdekelt ez az úgynevezett MÁK kártya
2018. szept. 4. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6! Ellátottak utazási igazolványa az, ami van neked.

Hatósági igazolványon semmilyen hely sem fogy el, mert az egy plasztik kártya, amit fel kell mutatni.

2018. szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, tévedtem :)
2018. szept. 10. 20:41
 9/11 anonim válasza:
Félárvaságra jár emelt családi? Mármint az a 20000 feletti? Két gyermekem lassan 4 éve félárva,És erről nem tudtam. Valaki felvilágosítana?
2018. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolso!


Nem, Nem jár. A magasabb összegű jár, ami az egyedülálló szülőknek. Emelt összegű valamilyen tartós betegség esetén jar

2018. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!