Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a PÁV? Ha jól tudom,...

Mi az a PÁV? Ha jól tudom, akkor annak kell oda mennie, akinek nem sikerült a kreszvizsga, igenám, de a többit nem értem.

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pályaalkalmassági vizsga. Van vagy 4 típusa, melyik érdekel?
2010. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nos akkor mindegyik,mert sajnos nem ismerem ezeket.Köszi,hogy leírod!
2010. jún. 21. 22:51
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és még az is érdekelne,hogy hányadik "bukás" után lép ez életbe?
2010. jún. 21. 23:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
kreszvizsgára bármeddig mehetsz.ha a forgalomban megbuksz 5ször,utána kell PÁVra menni nem?de sztem ott nem megy át akit ennyiszer meghuztak.
2010. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak azok mennek oda.Buszsofőrők is pl.
2010. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam. Szeretném elkezdeni,csak félek a szabályoktól,mert hallottam,hogy már sokkal nehezebb,mint régen,de majd megtudom,mert kell(ene) a jogsi...
2010. jún. 21. 23:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tesztelik őket valami ilyesmi.Apum sofőr volt,tőle hallottam :)

Nem olyan nehéz az,vágj bele :)

2010. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

[link]


[link]


Itt ezen a 2 linken szerintem elég részletesen le van írva minden.

Én PÁV II-t csináltam, indoknak azt mondtam hogy veszélyes árut szeretnék szállítani teherautóval, mivel még D kategóriám nem volt.

2010. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


tessék, akit 5x buktatnak meg forgalmi vizsgán, utána kell PÁV-ra mennie. Ez azért van, hogy kiderítsék, hogy egyáltalán alkalmas e autóvezetésre az illető. (pszichológiai tesztből és szimulátoros tesztvezetésből áll)


teherautó, busz és kamionsofőröknek kötelező...


de nézd meg a linket mindent megtudsz belőle

2010. jún. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
90%

Én vagyok az élő példa, én PÁV-on mentem át!!! :))

2002-ben csináltam a jogsimat és valami hihetetlenül szerencsétlen voltam a forgalmi vizsgákon. Az összes többi vizsga elsőre sikerült, a KRESZ teszten 1 hibám volt, stb. Na de a forgalom!!! Az oktatóm csak a fejét fogta, azt mondta, aki szemét, dög vizsgabiztost ki lehetett fogni, azt én mind kifogtam.

Visszatérve a vizsgára: igen, a PÁV akkor jön, ha a forgalmi vizsgán buktál meg ötször. A KRESZ, egészségügyi vizsga nem nagy cucc, tanulni kell rá, oszt kész. :D Ott a könyv, nem vagy hülye, bevágod, ennyi. A rutin sem olyan szörnyű szerintem, csak gyakorolni kell. A forgalmi vizsga az már más, mert legalább 50%-ban a vizsgabiztoson múlik.

A PÁV nagyon szuper volt! Én rengeteget röhögtem. :D Volt reakciómérő teszt, ha elmész a Csodák Palotájába Pesten, a legfelső emeleten vannak hasonló gépek, ott gyakorolhatsz. Volt pszichológiai vizsgálat, a doki néni megkérdezte, szerintem miért buktam meg, elmondtam, és kb. 30 másodperc múlva kint voltam a folyosón. Aztán volt figyelemteszt, ha jól emlékszem, valami görbét kellett berajzolni milliméterpapírra koordináták alapján. Ja, és még volt agresszivitás teszt, egy csomó arckép közül kellett kiválasztani, hogy melyik a szimpatikus. Azt mondták utána, hogy bűnözők arcképei is voltak köztük, gyilkosoké meg ilyesmi, és ha azt választod, hogy az a szimpi, akkor gáz van. :D Én jókat választottam. :DD

Volt még színtévesztő vizsgálat is. A többire nem emlékszem, de így utólag azt mondom, kár lett volna kihagyni. :D

Ha szellemileg alkalmasnak találnak, akkor a PÁV után jön még egy vezetés, de az már ottani vizsgabiztossal és oktató nélkül, vadidegen kocsin és vadidegen terepen. Irtózatosan paráztam, de egy nagyon aranyos vizsgáztató volt! Egyetlen hibapont nélkül végigcsináltam a vezetést!!! Csak ekkor hittem el igazán, hogy tényleg nem én voltam a béna, hanem a vizsgabiztosok voltak a szemetek.

Na, ez egy kicsit hosszúra nyúlt, de azt hiszem, mindent leírtam. Ha van még kérdésed, szólj! :)

2010. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!