Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Felnőttként hogy tanuljak...

Felnőttként hogy tanuljak (újra) biciklizni?

Figyelt kérdés
Későn tanultam meg, aztán sokáig egyáltalán nem bicikliztem, pár éve újra próbáltam, de aztán évekig megint semmi. Mennyit kellene gyakorolni? Mennyi idő után érezném biztonságosnak?
2018. szept. 9. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, van egy olyan mondás, hogy ez is olyan, mint a biciklizés. Képtelenség elfelejteni.

Én is vagy 10 éve ültem utoljára bringán, de nem valószínű, hogy leesnék róla. :)

2018. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nemcsak az a lényeg, hogy ne essek le, hanem hogy biztonságban érezzem magam.
2018. szept. 9. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban megtanultam, aztán 20 év kihagyással újra biciklire ültem. Nem estem el, de elég bizonytalan voltam eleinte, különösen, hogy egy csendes kis faluban tanultam meg kerekezni gyerekként, aztán 20 év múlva egy forgalmas kisvárosban ültem újra nyeregbe. Eleinte kis forgalmú mellékutcákban gyakoroltam, elég hamar belejöttem ismét. Persze a KRESZ-t nem árt ismerni!
2018. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az két különböző dolog, hogy két keréken egyensúlyozva haladsz, vagy egy nagy város belső kerületein belül kerekezel a forgatagban.

A két keréken egyensúlyozást évek múltán sem felejted el, a kezdeti bizonytalanság néhány perc alatt elmúlik.

Az már egyén függő, hogy mennyire vagy ügyes, mondjuk probléma-e két oszlop között átgurulni, szlalomozni, stb.

A városban biciklivel közlekedés szintén egyén függő, ahhoz már kell némi KRESZ tudás is.

2018. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

gyakorolj kis forgalmú utakon, elhagyott parkolókban. aztán menj ki földútra, higy rosszabb terepen is magabiztosan mozogj. a kátyús aszfalt elég gané tud lenni.

ha már magabiztos vagy, és stabil haladás közben ugyanúgy tudsz mindenfele nézegetni, mintha csak sétálnál, akkor jöhet a nagyobb forgalom. és végtelen gyakorlás, csak óvatosan!

ÚGY BICAJOZZ, HOGY AZ ÖSSZES AUTÓS RÁD VADÁSZIK :)

2018. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!