Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Nagykőrösi úton a Gyáli úti...

A Nagykőrösi úton a Gyáli úti felüljáró felé a VÉDA előtt vagy a VÉDA után van kint az első 50-es tábla?

Figyelt kérdés

Mert én 70-re állított tempomattal jöttem, és mentem át a VÉDA alatt, utána láttam az 50-es táblát.Ennek megfelelően lassítottam is.

Viszont szinte biztos vagyok benne,hogy előtte már volt egy 50-es tábla, hisz direkt azért van ott a VÉDA,hogy az ilyen jellegű figyelmetlenségeket kihasználva szedjék be a pénzt.

Ugye nem tévedek?


2018. szept. 9. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Előtte.
2018. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen figyelmetlenségről beszélsz, ember? Konkrétan kiemelt hátterű táblák vannak a Hunyadi utcai felüljáró előtt, többször megismételve!


Ráadásul az ott egy zajvédelmi célú korlátozás, amit aztán tényleg a kutya nem tartana be, ha nem lenne garantált a büntetés. Szóval ez kivételesen pont egy jó helyre szerelt kamera.

2018. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Biztos,hogy nincs kiemelt háttér.Sok tábla van azt tudom, de 70-70-70 majd 50 traffipax 50-50.

Ráadásul elég közel van az 50 a traffihoz, ami legalább olyan aljas mint az m3 bevezetőn a 80-80-80-70-60- és szinte a VÉDA előtt 50.

2018. szept. 9. 20:05
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez pedig azért aljas mert sok tábla van kint, látod,hogy mind 80-80, ez esetben 70, egyre nem figyelsz, és rögtön megvan a büntetés.

Továbbá tempomattal egy hosszú egyenes úton könnyebben elbambul az ember, ezért voltam figyelmetlen, hogy ezen mit nem lehet érteni na én azt nem értem. :)

2018. szept. 9. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyedül voltál az egész úton, vagy csak nem tűnt fel, hogy mindenki lassít? Ha ilyen figyelmetlenül vezetsz, használj GPS programot Speedcam figyelmeztetéssel.
2018. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hetente többször járok arra, van neonzöld hátterű, 50-es sebességkorlátozást jelző tábla. Remèlem a zebrákat és macisajtokat nem ugyanezzel a “kitüntetett” figyelemmel kezeled, mert akkor tényleg el lehet kezdeni mindenhová fekvorendort és sorompót telepíteni, ha a kiemelt hátterű táblák sem segítenek.
2018. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából egyedül voltam az úton, gyenge volt a forgalom.Legalább is nem sokan voltak a közelemben.

Be volt állítva a tempomat, meredten bámultam magam elé, és csak az előttem lévő forgalomra figyeltem, mivel a kocsi ment magától, csak a kormányt kellett fognom.

A VÉDA előtt van egy 50-es tábla, azt nem vettem észre, a másodikat igen.Nem tudom miért kell úgy előadni mintha vakon vezettem volna.

Végig 70-es táblák voltak, az útviszonyok nem indokolták az 50-es tempót, az,hogy zajvédelmi okai vannak meg majd kirázom a kisujjamból.

Aki mindennap arra jár az meg ne "verje magát" arra,hogy fejből tudja mi merre hány méter.Szerintem a kérdésemből kiderült,hogy én nem járok arra mindennap.

De akkor csináljunk egy kvízt arról a környékről ahol én járok, és ha nem tudod milyen korlátozás melyik kilométernél van, akkor elkönyvellek egy figyelmetlen balfék sofőrnek, és kvittek vagyunk.

Természetesen azt tudom,hogy itt csak profi sofőrök vannak, akik az éti csigát is észreveszik az autópályán, nekem sajnos nincs pofám előadni,hogy vérprofi vagyok, így nem hypeolom magam ilyennel.

De ha ez jelenti a sikerélményt, akkor én elismerem hogy te vagy ti vagytok a földkerekség legjobb és legfigyelmesebb autósai.

Ezt az elismerést érdemes lenne bekeretezni, biztos büszke lesz rá a család, és a barátok,hogy a gyakorikérdéseken nevek nélkül sikerült elhitetni és begyűjteni egy ekkora elismerést. :)

2018. szept. 11. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ez a hiszti! Nem figyeltél és benyaltad. Előfordul az ilyesmi. Nem vagyok profi sofőr, én is futottam már bele ilyenbe, ezért javasoltam a GPS használatát bekapcsolt sebességmérő kamera előrejelzővel. A sípolásra mindenki felfigyel és időben tud lassítani.

Egyébként most voltam arra és mindkét oldalt van 50-es tábla, valamint a véda előtti felüljáró úgy néz ki mint a karácsonyfa a sok rikító színű háttérrel ellátott 50-es táblától.

Szóval, jócskán elbambultál..

2018. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk pont nem neked címeztem elsősorban...
2018. szept. 11. 19:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, készülj fel egy 30 ezres bírságra és lépj túl rajta.
2018. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!