Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorosok! Mikor teszitek le...

Motorosok! Mikor teszitek le a motort?

Figyelt kérdés
Milyen időben nem indultok már el hosszabb útra? Pl. egy reggeli 5-6 fok, délutáni 16-17 fokban, tiszta időben még érdemes elindulni egy 800 km-es útra? Vagy ez már hideg hozzá? A gumik jól tapadnak még ezen a hőmérsékleten? A 4 évszakos szövet (Cordura) ruha megfelelő a célnak, vagy jobb a bőr?
2018. szept. 29. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem már a 15 fokos, szeles időjárás is kellemetlen, már nem nagyon indulok messze. Csak akkor fogok még menni ide-oda vele, ha legalább 20 fok és napos idő lesz. Igaz, én hobbi sportmotoros vagyok.
2018. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

600-as sportmotorom van nekem is, de már így ősszel csak akkor megyek városon kívülre ha jó idő van, nekem a 22-25fok is kedvező, de az abroncs nyirkos időben nem tapad úgy.

Ettől függetlenül tegnap is motorral mentem dolgozni.


Annak idején nagy robogót használtam, azzal még novemberben is mentem mert a térdemre fújta a meleget, azt szerettem.

De 600-1000ccm-hez már nehéz úgy felöltözni hogy egyáltalán megérje elindulni vele, ilyen hosszú útra nem is tudom mit érdemes felvenni, az az igazság.

2018. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én szerdán délelőtt motoroztam 70-80 km-t, reggel -2 fokban indultam, 10 órakor értem haza, de még akkor se volt meleg. Érdekes, hogy motoron nem fáztam, de amikor hazaértem, fél órán át vacogtam.
2018. szept. 29. 21:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is 600-as mocim van. Október közepére tervezek egy ilyen utat, ha az égiek kegyesek lesznek hozzám. És még erre alkalmas ruhát is kell vennem. Biztos van ilyen. Egy ismerősöm nyár közepén motorozott el az Alpok havas csúcsaira, és páran motoroznak télen is. És most nem azokra gondolok, akik robogóval vagy Simsonnal járnak dolgozni. Amúgy én is elég fázós vagyok.
2018. szept. 29. 22:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Most motoroztam egy órát, és teljesen jó az idő. Még 170-nel sincs hideg. Sok motorost láttam az utakon, még túrázókat is nagy csomagokkal. Ha valamilyen csoda folytán 2 hét múlva is ilyen idő lenne, akkor még vállalható egy hosszabb út.
2018. szept. 30. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor a sószórók előjönnek:) Vagy amikor lefagy a tököm vagy meg nem fázok... Én 12 fok alatt komolyan kezdek fázni! 7 alatt kezd nem vicces lenni...
2018. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én azért a sószórokat nem várnám meg. :D Ahogy néztem az előrejelzést, még a következő két hétben lehet hosszabb utat tervezni, utána már max helyben kerülök egyet-egyet.
2018. okt. 4. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!