Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen törvények lépnek...

Milyen törvények lépnek érvénybe magyarországon arra a motorosra/biciklisre, aki mondjuk egy leszorítást a leszorító autó visszapillantó tükrén bosszulja meg? (Pl letöri)

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk rendszám alapján elkapják, vagy feljelentik, akkor esetleg fellebezhet-e vagy az teljesen az ő sara? Hiába szorították le (közúti veszélyeztetés)

2018. okt. 16. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet biztosat mondani, a jog, bírók máshogy ítélik meg a dolgokat, ki lehet belőle jönni pozitívan ha jó a beszélőkéje a sértettnek.
2018. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz kérdés. Bizonyíték, tanúk nélkül aligha kapnák el, de ha mégis, itt nagyon sok múlik az ügyvédeken. Pl. hivatkozhat arra a motoros, hogy az életét érezte veszélyben és emiatt nem tisztán gondolkozott, sokk hatása alatt követte el a tettét, és erre már lehet, hogy nem is ítél semmit a bíróság. Az autós helyében azonban nagyon meggondolnám, hogy feljelentem-e. Könnyen Ő húzhatja a rövidebbet a végén. Akkor is, ha bizonyíthatóan történtek a leszorítást "kiprovokáló" megelőző események. Emberi élet veszélyeztetése súlyosabb, mint tárgyi vagyonban tett kár.
2018. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. okt. 17. 07:23
 4/9 veterán vas ***** válasza:
71%

Mi az, hogy "megbosszultam"? Ez kérem szépen egy rágalom!

Tisztelt Királyi Törvényszék!

Úgy történt, hogy túl közel jött hozzám az autó, és kibillentem az egyensúlyomból. Ösztönösen egy biztos pontot kerestem ezért kapaszkodtam meg a kiálló tükörben. Később amikor megálltunk és teljesen barátilag megbeszéltük az esetet ,szerettem volna visszaállítani az elmozdult tükröt (mert aranyos/figyelmes/kedves vagyok) de az nem bírta az oda-vissza terhelést és sajnálatos módon letört(különben is, csak egy gagyi műanyag)

Tanulság:

-Talán ha a kedves autós megtartja a kötelező oldaltávolságot, akkor nem történik ez a malőr.

-Talán ha erősebb anyagból készül a tükörtartó, akkor elbírja a terhelést.


Amúgy pedig viszontkeresettel élek, mert az adott szituációban halálfélelmem volt, sokkot kaptam, sőt, amikor belekapaszkodtam a tükörbe, akkor meghúzódott a csuklóm is, ettől még másnap is erős gyomoridegem és fejfájásom volt. Plusz még az alaptalan rágalmazás is erős lelki leterheltséget okozott!


A fentieket összegezve: 127000 azaz egyszázhuszonhét ezer Forint a kártérítési igénnyel lépek föl a T. autóssal szemben.

;)

2018. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na igen, ez ennyi :)
2018. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mekkora szöveg, ennek hasznát lehet venni😂

Köszi a válaszokat, sokat segítettek.

2018. okt. 17. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:
4-esnél a pont :))
2018. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen törvények? Elsősorban a Btk. Ez egy közúti veszélyeztetés, meg egy rongálás. Külön-külön. Mindkét ember kap valamilyen büntetést egy ilyen kakaskodásért.
2018. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
64%

A magam részéről úgy gondolom, hogy akinek egy emberélet nem számít, az minek foglalkozzon egy vacak tükörrel?

Ha pedig félti a tükrét, akkor ne menjen olyan közel a másik közlekedőhöz, hogy az elérhesse azt.

2018. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!