Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki ilyen stílusban...

Ha valaki ilyen stílusban beszél a rendőrrel az ellen a rendőr tehet valamit?

Figyelt kérdés

A főnökömmel voltam, ő egy elég határozott ember, de egyébként jó fej.

Ő vezetett, gyorsan mentünk, és utánunk jött egy rendőrautó.

Köszönt a rendőr, elkérte a jogosítványát meg az autó forgalmiját, és mondta,hogy meg fogja büntetni amiért nem indexelt amikor félrehúzódott.

Erre a főnököm tök pipa lett, és nem is kiabálva, de emelt hangon olyan stílust vett fel,hogy én is csak néztem.

Rögtön jött azzal,hogy akkor kezdjük újra a beszélgetést, mutatkozzon be, jelvényszám,szolgálati hely stb...a rendőr erre jött azzal,hogy inkább örüljön,hogy gyorshajtásért nem bünteti meg, a főnököm persze mondta,hogy ő nem ment gyorsan.

A rendőr válasza az volt,hogy ne nézzük egymást hülyének mire a főnököm nagyjából ezt válaszolta

-Nem nézzük egymást hülyének, mert maga engem nem tud annak nézni, mivel én nem vagyok az, viszont én nem tudom magát nem hülyének nézni ha egyszer az.

A rendőr erre csak annyit mondott,hogy vigyázzon mit mond mert (...), de a főnököm rögtön félbeszakította, hogy ő indexelt.

Ment a szóváltás, hoztak is egy szondát a rendőrök ami nem mutatott ki semmit, majd kérdezték, hogy elfogadja e a helyszíni bírságot vagy megírják a feljelentést.

A főnököm azt mondta,hogy elfogadja, kb 15 perc alatt megírták a papírt, és odajöttek,hogy írja alá.

A főnököm pedig elvette a papírt, és kettétépte, hogy jelentsék fel mert ő nem fogadja el.

Erre már csak annyit mondott a rendőr, hogy akkor feljelenti.

Körülbelül 50 percig tartott az intézkedés.

Később mondta,hogy indexelt legalább kettőt, és azért sem fogadta el mert a rendőrautóban biztosan van kamera.


A főnökömön érzékelhető, és látható is,hogy jómódú ember.(ami nem egyenlő azzal,hogy intelligens is)

Konkrétan végig megalázó,lekezelő stílusban beszélt a rendőrrel, aki szinte mindent tűrt...a lehülyézésen kívül még taknyos őrmesternek is nevezte, amire annyit mondott a rendőr,hogy ő főtörzsőrmester.(amit egyébként a főnököm nagyon jól tudhatott, mert 10 évig ő is rendőr volt és gondolom látta a rendfokozatát)


Engem igazából az döbbentett meg,hogy lehet így beszélni egy rendőrrel?Mert én ugyan nem merném, de ha nem egy S Merciből beszél így az ember akkor vajon eltűri?

Teszem hozzá, ennyire határozatlan járőrrel még én sem találkoztam, kíváncsi vagyok,hogy egy idősebb,határozottabb rendőr miként tudott volna eljárni?

Vagy ennyit számít, ha látják,hogy valakinek van pénze, hogy megteheti ezt?


2018. okt. 26. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen beképzelt újgazdag bunkók ellen egy megoldás van, lehet, hogy a rendőr is tudta.


"Élt egyszer egy idős zen mester, aki nemcsak a meditációban, hanem a harcokban is jeleskedett. Már öreg volt, de mégis le tudta győzni a kihívóit. Híre elterjedt messzi földön és sok tanítvány jött hozzá.


Egy nap egy kételyes hírű, dölyfös, fiatal, erős harcos érkezett a mester falujába és azzal kérkedett, hogy Ő majd legyőzi az idős zen mestert. A fiatal harcos általában megvárta, hogy az ellenfele tegye meg az első lépést és megfigyelte támadója harcmodorát, gyengeségeit és aztán kegyetlenül kihasználva ellenfele gyengepontját villámgyorsan lecsapott. Eddig minden párviadalból győztesen került ki.


Az idős mester elfogadta a kihívást a harcra. Ott álltak egymással szemben és a fiatal harcos sértéseket és gúnyolódásokat vágott az idős mester fejéhez. A zen mester csak állt csendesen és tekintetét a gőgös harcosra szegezte szelíden. Amikor a fiatal látta, hogy sértegetéssel nem ér el semmit köpködni kezdett, majd pedig átkozódni. Az idős bölcs meg sem moccant csak állt türelmesen. Órák teltek el így. Végül a harcos semmi újat nem tudott kitalálni és megsemmisülten állt a zen mester előtt. Érezte, hogy alul maradt és elismerte a vereséget.


A „harc” végezetével a tanítványai körbevették az idős mestert és így kérdezték? – Mester, hogy tudtat elviselni ezt a sok gúnyt, sértegetést és átkozódást? Erre a Mester így felelt:


– Ha valaki ajándékot hoz, amit nem fogadok el, vajon kié marad az ajándék?"

2018. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk a rendőr megérdemelte most speciel. Megbünteti mert nem indexelt amikor félreállt lol. Tipikus keressünk vmi f..ságot amivel be tudjuk szedni a napi pénzkvótát egy balektól esete.
2018. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Balek volt a rendőr vagy zöldfülű.


1-1 beszólást még csak-csak elnéznek általában de amikor valaki nagyon gyökér akkor azért könnyedén lehet ám találni bárkin fogást, egy izzókészletet, egy nem gyári méretű felnit vagy nem elég mély abroncs minta, egy kavicsfelverődéstől megrepedt szélvédő, egy szélvédőről hiányzó regisztrációs matrica, egy CE jelzés nélküli extra kupufogóvég... Aztán mág ugrott is helyben a forgalmi és lehet battyogni a legközelebbi buszmegállóig.


A legtöbb rendőr azért nem szokott bexarni egy nagypofájú hülyétől.

2018. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr kissé meglepődhetett a hangnemen, később majd átgondolja, hogy mit kellett volna tennie.

Nálunk ilyenkor a standard eljárás, hogy a "sofőr zavartan viselkedik" címszó alatt kiszállítják a járműből, és beviszik a kórházba vérvételre alkohol- és drogtesztre.

2018. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mákja volt a főnöködnek, hogy nem vitték be...


Megverni nem fogják, ez nem Amerika (sajnos).

Ha megkérik szálljon ki és nem száll ki akkor már egyből ki is szedhetik a kocsiból, ha pedig közben ellenáll akkor lehet vinni vagy az őrse vagy vérvételre ahogy előttem írták.


Csak ez rendőr függő, kinek éppen milyen kedve van...

2018. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Hol van az leírva, hogy milyen hangnemben kell beszélni a rendőrrel? Hozzon már valaki egy jogszabályt erre. Állampolgári jogod bárkit sértegetni, ameddig nem fenyegeted, nem követsz el becsületsértést, amit úgysem tud bizonyítani. Ha emiatt bevitték volna, a rendőr kolléga azóta több lenne egy megrovással.
2018. okt. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hatos, hagyjuk már ezt, hogy állampolgári jogod sértegetni mást. Persze, jogilag megteheted, de minek båsszuk el egymás napját és hergeljük egymást full feleslegesen ilyen bunkó stílusú dumával? Adjuk már meg egymásnak a tiszteletet és méltóságot,ne csak a jogszabályokkal takarózzunk... (mondom mindezt úgy, hogy tudom jól: a rendőrség bírságolási gyakorlata hagy maga után kívánnivalót).
2018. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésre válaszoltam ellentétben itt kb. mindenkivel. Nem kell bunkózni senkivel, de ha az vagy, azért nem vihet be egyetlen rendőr sem, mégiscsak jogállamban élünk.
2018. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy új,gyári autóba nehezen tudna belekötni bármelyik rendőr is.

A zavart viselkedés érdekes, és jó megközelítés lehet.Nem kötekedésből, de én akkor indítanék egy live videót, vagy csak simán videó felvételt készítenék amiben elmondanám, hogy mi a helyzet, és azon látható lenne,hogy nem vagyok zavart, és később támadható lenne az intézkedés.

Bár mondjuk a főnököm nem tudna ilyen videót készíteni, meg az úgy kiakadt volna,hogy még bent is tartották volna a kórházban :D

2018. okt. 27. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Most borítékolom, hogy ennek a sztorinak volt előzménye és a főnököd már egy hasonlóan tipikus viselkedéssel kiérdemelte a rendőrök kitüntető figyelmét.

Ha valaki gyökér, arra rászállnak. Szerintem itt is ez történt, ennek tapasztaltad meg a következményét.

2018. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!