Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a férfias teendő ebben az...

Mi a férfias teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Leparkoltam a sorházunk előtt, felcuccoltam vásárlásból, és készülődtem munkába. Mikor a munkásjárathoz indultam, akkor láttam, hogy nagyon ráálltam az előttem lévő kombira. Időm már nem volt korrigálni a dolgot.

Másnap reggel arra mentem haza, hogy a kombi nincs ott, és a motorháztetőmet dúrván megkarcolták.

Nem tudom, kié az autó. Mit érdemes ilyenkor tenni?


2018. nov. 3. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nincs "férfias" teendö - nem is tudom, mit értesz ez alatt -, ha nagyon zavar, akkor bejelented a rendörségen.
2018. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivelhogy a kombi előtted volt, te álltál rá, tehát tudnod (látnod) kellett, a távolságot. A kérdésed tehát sarkított, mégpedig a magad helyes cselekedetét akarod nekünk tálalni. Helytelen. Remélem, hogy jól értelmeztem a szövegedet...

Azt tanácsolom, hogy vidd a kocsidat szervizbe és álljad a költségeket.

2018. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha a kombi vezetője célzatosan, bosszútól vezérelve, karcolta meg a kocsidat (pl. szeggel), akkor ez önbíráskodás, ami büntetendő. Csakhogy - nem tudod (csak sejted), hogy ki okozta valójában a karcolást.
2018. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
eddig 2 szer szorítottak be, mindegyik esetben eltoltam a mögöttem lévő autót. Vonóhorgot kinyitottam, az én kocsimon nem lett sérülés, a mögöttem lévő meg nem érdekelt.
2018. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Micsoda emberi magasság ez, 4-es! Ahelyett, hogy rendkívül óvatosan odébbtolnád azt, aki túlságosan rád állt, inkább megkockáztatod, hogy kárt okozol benne és még csak meg sem győződsz arról, nem lett-e kára. De utálom az ilyen féreg viselkedést...


Kérdező, annyiban érdemes lehet rongálás miatt feljelentést tenni, hogy ha nem léped ezt meg, akkor tuti neked kell allnod a javítás költségeit, míg ha megléped, akkor van minimális esély a tettes felkutatására és az eset bizonyítására.

2018. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Na még mázli, hogy nem vagyunk önző emberek és tiszteletben tartjuk más tulajdonát, ettől ember az ember! Nem csalódtam bennetek, örülök, hogy ilyen mentalitás uralkodik mint a #4. válaszolónál olvashattam.

Másik megoldás az lehet, hogy tartasz magadnál kromofágot és leöntöd a francba a motorháztetejét, de a legjobb kiütöd a lámpáit, azt remélve, hogy nagyon messze lakik és este veszi csak észre a kárt, vagy méginkább lehetne reménykedni abba , hogy beteg gyermekét, családtagját vinné másnap dialízisre, egyéb kezelésre és reggel szembesülne a kárral, akkor érezném EMBERNEK magam. Gondolom nem a bömbit vagy merdzsóra tolattál, hanem valami kisember kisautójára ez még inkább emberi és kicsit sem kicsinyes, te 4.-egy hős lehetsz.

Kérdező, ilyenkor nem tudsz semmit csinálni, ha megvan a rendszám akkor bejelenteni a rendőrségen, hogy ő át körülötted és esetleges tanúnak jó lehet, lehet láthatta a történéseket stb. ( tanúból bármi kisülhet akár vétkes is ) nekünk is húzták már meg kétszer ugyan azt az autónkat , semmit nem lett, rendőrök csak traffizni tudnak, a kamerákat sem kérik ki nagy átlagba, kivéve persze ha nem párttagnak a kocsiját húzták meg.

2018. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyen esetekben csak egy dolgot lehet tenni, ha férfias akarsz maradni ( ellenkező esetben nyuszi vagy McFly ):


Négykézlábra ereszkedsz és vonyítol az összekarcolt motorház tető mellett - erre összesereglenek a lakótelep lakói. Ha már van nézőközönség akkor vizeleteddel megjelölöd a kocsid körüli részt, mert ugye tudatni kell a pór néppel, hogy ez a te territóriumod. Ha mindent pontosan így és jól csináltál (és még nem rakták rád a kényszerzubbonyt ) akkor már te vagy lakótelep alfahímje, bátran hazatérhetsz karámodba.

2018. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő sofőr voltam. Egy audista félig az útról lelógva úgy rám állt hogy az öklöm nem tudtam volna betenni. Ráadásul az előttem lévő autó is közel volt. Nem nagy emelkedőn, de kézifékkel kellett elindulgatnom. Ráadásul nem is egy régi A4 volt, hanem valami új méreg drágának látszó "Nagy ember vagyok" autó volt. Olyan gondolatok is járkáltak a fejemben hogy lehet maffia, ha meghúzom végem. Én meg persze ott ültem a 20 éves leharcolt járgányomban kis középsulis senkiként. Kezdő korom egyik legbüszkébb pillanata volt amikor nagy nehezen kiharcoltam magam a szemétláda szorításából anélkül hogy bármelyik autót megkarcoltam volna.


De légyszíves ne álljatok rá az emberekre

2018. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Álljon ki szépen a fényre az a féreg, aki az 5-ös választ érdemi reakció nélkül lepontozta és mondja el szépen, mi a baja!
2018. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ahelyett, hogy rendkívül óvatosan odébbtolnád azt, aki túlságosan rád állt,...."

Részleteztem vajon, hogy történtek a tolatások?... A negatív előítéletesség is szép emberi tulajdonság, úgy érzem te ebben bővelkedsz!

Egy logikus kérdés, ha van egy vonóhorgom akkor miért a lökhárítómat tegyem ki esetleges sérüléseknek?

2018. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!