Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elütöttem egy bringást jobbkez...

Elütöttem egy bringást jobbkezes kereszteződésben, mert nem adott elsőbbséget, és most kártéritést követel. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Kereszteződésben én egyenesen mentem, ő pedig a bal oldali utcából szintén egyenesen akart menni, és ahogy elmentem előtte a kocsim oldalának ütközött. Azonnal megálltam, mire kiszálltam az autóból már felállt a csaj, és a biciklijét vizslatta. Azt mondta, hogy nem esett semmi baja, csak a tenyerét horzsolta le, és nem akarta, hogy kórházba vigyem. Bicikli kicsit megsérült, de az autómnak nem esett baja, mivel egy platós kisfurgon, igy csak jelentéktelen karcolás látszik rajta, ami nem is érdekel. Miután tisztáztuk, hogy nem esett baja, megkérdeztem, hogy miért nem adott elsőbbséget, és azt válaszolta, hogy azthitte lassitani fogok, és behajthat a a kereszteződésbe. Felvilágositottam, hogy az egy egyenrangú kereszteződés volt, és mivel én a jobb oldaláról érkeztem elsőbbséget kellett volna adjon. Látszott rajta, hogy hadilábon áll a kresz-el, de legalább nem okoskodott. Miután ezt tisztáztuk mindenki folytatta az útját. Csakhogy még aznap délután felkeresett a szüleivel (18-20év körüli csajszi) azok pedig felháborodva kártéritést követeltek, és feljelentéssel fenyegetőztek. Annyira felháboritottak ezzel a hülyeséggel, hogy rájuk zártam az ajtót, és mondtam hogy csináljanak amit akarnak, de fizetni nem fogok. Lehet ennek valami következménye?

2018. máj. 29. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobbkez az bizony jobbkez. Kiscicuka azt hitte ha otthon maskepp meseli a sztorit, majd apu elintezi a csunya bacsival.


Feljelenthetnek, de csunya bukta lesz belole (nekik). Amugy mire fel kovetelik a karteritest, a lehorzsolt tenyerere?

2018. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
50ezret kért amiért tönkretettem a bicikit, és veszélyeztettem a kiscsajt. Amúgy teljesen jólszituált családnak tünnek, nem olyan analfabéta bunkó putrilakók, akik nem értik meg ha nincs igazuk, ezért is lep meg a dolog.
2018. máj. 29. 19:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell, a kocsi oldalán ott a karcolás, beazonosítható a kerékpárról esetleg. Mond neki hogy holnap bemész a rendőrségre, majd kiszabnak a csajszira egy jó kis bírságot. Abból "vehet" kerékpárt.
2018. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat, pedig el kell nekik magyarazni ertelmesen, ordibalas nelkul, hogy egyfelol a kislany ment neked egy egyertelmuen jobbkezes keresztezodesben, es a KRESZ ra is vonatkozik (az 'azt hitte majd lelassitok' igenigen szanalmas vedekezes). Aztan azt is el lehet mondani, hogy a rendorsegi feljelentes azert is jo otlet, sot, te ragaszkodsz hozza, mert ha kiderul, hogy o volt a hibas, meg meg is buntetik kozlekesedi baleset okozasaert (!).
2018. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ezt benézted. ilyenkor mentőt kell hívni, mert személyi sérülés történt(még ha nem is látszik) ők meg hívják a yardot..


pont így jártam én is, azzal a különbséggel, hogy én nem kajáltam meg a dumáját, hogy nincs baja, már hívtam is a mentőket...ekkor meg akart lépni, de visszatartottam...és ez volt a szerencsém.


később megtudtam, hogy a mentők elengedték, a rendőrök is, de kiderült, hogy csúnyán feldagadt a térde. Mivel volt jkv, ezért engem nem vegzálhatott.

amúgy fizethetnék még ma is.


szóval már késő tanácsot adni, de annyit igen, hogy azért az ötvenezerért kérj tanácsot egy közlekedési ügyvédtől..ez a teendő.


nem bánod meg..

2018. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Bizonyítsa be, hogy te voltál a hibás. Vajon hogyan fogja ezt tenni?
2018. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Polgári peres ügyekben, a bizonyítási kényszer annál van, akinek érdekében áll.

Ha feljelentenek, akkor bizonyítaniuk kell, hogy te okoztad a balesetet. Ezt el fogják veszíteni. Te viszontkeresettel élhetsz, s neked tanúként ott van a bringáról származó festék és a bírósági idézés is.

2018. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem pontos. Itt mindegy, de jogi eljárásban nem. A felelősségtől függetlenül a bringás ütött el téged.
2018. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Semmi kedvem nincs ilyen hülyeségért tárgyálsokra járni, nem lehet elkerülni, hogy rabolják az időmet? Persze úgy hogy ne kelljen fizessek
2018. máj. 29. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Diszkréten, tanúk nélkül megérteted a papával, hogy te örömmel állsz a per elé. Ügyvéded már ki is számolta a követelésed. A járművet meg kell javítani. Annak is van díja, de amíg szervizben van, nem termel neked bevételt. A tárgyalásokra járás is bevételkiesés.

A pert egészen biztosan el fogják veszíteni, hiszen egyértelmű, hogy a lány hibázott.

Ez még akkor is így lenne, ha te rossz oldalon közlekedsz (szabályosan vagy szabálytalanul lényegtelen).

2018. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!