Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kell cserélni...

Milyen gyakran kell cserélni a repülőn a futóművet?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a gumikat szokták csak, a kifutó pályák ha aszfaltosak nem kátyúsak.

De milyen repülő? Van pár fajta.

2018. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azon sem lepődnék meg ha egyáltalán nem cserélnék....


Ott azért nem 20-30 centis munkahengerek vannak bent amik csillapítják az ütést...

A gumit azt valóban cserélik ezerrel!

2018. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kis millióféle repülőgép létezik. Mégis melyiken?

Nyilván ott is van egy kihordási idő, de ezt a nagygépeknél (szerintem) ritkán érik el.

A gép minden porcikáját állandóan ellenőrzik, a futómű állapota pont ugyanolyan fontos, mint a repüléshez szükséges részeké.

Ha nem biztonságos, akkor cserélik a kereket.

2018. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A futómű állapotát gépátvételkor szemrevételezéssel ellenőrzik. Az adott típusra előírt fel/leszállások számától függően különböző szintű műszeres ellellenőrzések, kötelezően előírt alkatrész cserék, illetve különböző szintű felújítások vannak előírva.

A gumik kopását az azt jelző vászon rétegek számolásával mérik.

2018. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Hááát nem is tudom!

Pl. a hidroplános pilóták elég ritkán szoktak gumikopásra panaszkodni, vagy kereket cserélni. ;)

2018. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!