Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segítség, szőke nő vagyok,...

Segítség, szőke nő vagyok, taxis sárga rendszámot le kell cserélni tulajváltásnál?

Figyelt kérdés
Ha egy magánszemély, akinek nincsen taxis jogosítványa, megvásárol egy korábban legálisan budapesti taxikent futott járművet, akkor ha nem ő használja később a járművet, hanem kiadja személyszállítási/taxis vállalkozóval rendelkező személynek használatra, akkor a tulajvaltaskor(adas-veteli, eredetvizsga, stb melle) kötelező "fehér" rendszámot kiváltani a sárga E** *** formátumú helyett, vagy maradhat? Amiert felmerült bennem, az az, hogy vajon az új tulajdonos rendelkezhet e olyan gépjárművel, amit legálisan nem vezethe

2017. dec. 22. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

hogyha nem taxisnak hanem magánembernek vagy egy (nem taxizással foglalkozo)cégnek akkor nemártana lecserélni elötte


(ha nemcseréled le)taxisnak tudod eladni de akkor talán nem kell lecserélni

2017. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%
Ha egy taxis vállalkozóé volt a rendszám és ő volt az üzemben tartó is, és eladja neked az autót, akkor le kell cserélni fehér rendszámra. Ugyanis az a sárga rendszám az ő vállalkozásáé volt. Ezután még lehet taxi az az autó, legálisan (amennyiben nem múlt el 10 éves, és EURO 5-ös), de új sárga rendszámot fog kapni.
2017. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem fogja árírni az okmányiroda a sárga rendszámot, csak ha taxis vállalkozásod van, és az előző tulaj nyilatkozatban lemond róla.
2017. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem utolsó sorban, ahhoz hogy kiadd, elvileg neked kell hogy legyen taxi VÁLLALKOZÓI vizsgád, ha jól tudom, de nem tudom pontosan hogyan zajlik ez az autó bérbeadás dolog.
2017. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!