Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok olyan "fiatalabb" nyugdíja...

Sok olyan "fiatalabb" nyugdíjas van akik kihasználják hogy ingyen utazhatnak ha belépnek abba a korba, és ilyenkorra terveznek kirándulásokat?

Figyelt kérdés
mennyire motivált egy ilyen ember pl. azokhoz képest aki fiatalabban motivált az utazgatás és világjárás felé? ugyanúgy változatos ez réteg, vagy az idősebbek jobban hajlanak effelé hogy nagyobb utazásokat ne tegyenek már?
2018. nov. 10. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de hogy kevered egy kérdésbe a világjárást és a nyugdíjasok ingyenes utazását (bár ez sem teljesen igaz)? :-)
2018. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam de úgy képzeltem el mint tömegközlekedve indul valaki "világjárni" tehát nagyobb távolságokra mondjuk országon belül
2018. nov. 10. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom hányadik kérdésed a témában, de úgy látom nagyon bacca a csőrödet. (tegnap is volt) Ma már nem jellemző, bár hallottam olyat, hogy lementek Komáromba a gyógyfürdőbe, mert fele annyi volt a belépő mint Pesten.
2018. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem tudom miért kell személyeskedéssé változtatni a nyomozgatást, de pont ráb*sztál mert első kérdésem, csak kíváncsiságból érdekel, én már valószínűleg nem leszek nyugdíjas
2018. nov. 10. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagy utazókról nem tudok a környezetemben. Azért a szállás is drága nekik, és az éttermi étkezés is. Csak az SZTK-ba járnak, de ismerek olyat, aki szinte naponta megy az 50 km-re lévő megyeszékhelyre kenyérért, mert neki a helyben kapható 25 féle kenyér nem felel meg. Többsége csak piti utakra megy.
2018. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, mivel egy arc nélküli senki vagy, nem tudom bebizonyítani hogy te kérdeztél korábban, hiába linkelném be a másik 2 kérdést.
2018. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Motiváltak, és nem csak a fiatalabbak. Ami ingyen van, ki kell használni!
2018. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy 'fiatalabb nyugdíjas'?

Kinél, kiknél fiatalabb?

.

Tévedés is van kérdésedben, ugyanis:

ha valki betölti a 65. életévét, jár neki az ingyen utazás akkor is, ha nem nyugdíjas.

65 évnél fiatalabb nyugdíjasok pedig utazási utalványt kapnak, ami bizonyos számú 50%-os és jóval kevesebb 90%-os kedvezményű utazásra jogosítja őket.

2018. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70-75 éves korukig még általában aktívak az emberek, akkor is, ha nyugdjasok. Vagyis eljárkálnak ide-oda. Én úgy vettem észre az ismerettségi körömben, hogy akinek autója van, és bír még vezetni, azok autóval mennek mindenfelé, bassznak az ingyen vonatra. Meg is tudom érteni őket.
2018. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vannak tipikus fürdősjàratok, amelyeknek megvan az ingyen utazó törzsközönsége, de azt nem gondolom, hogy egy általánosan elterjedt időtöltés lenne a buszozgatás.


Az igazi problémát abban látom, hogy senkinek sem érdeke pontos adatokat nyilvántartani az ingyenes utazásokról, így pedig nem lehet megalapozott vitát folytatni vagy döntéseket hozni az idősek utazási kedvezményével kapcsolatosan.

2018. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!