Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül fent tartani...

Istvan1919 kérdése:

Mennyibe kerül fent tartani egy Ikarus 260-at?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik az álmom, de én mindig is szerettem volna egy Ikarust


Lényegében arra vagyok kíváncsi hogy kb mennyibe kerülhet a fent tartása. Tegyük fel hogy meg kímélt-egész jó állapotban lévő buszról van szó.


Kb mennyi lehet a súly adó, a biztosítás, és hogy adó köteles-e?


Akkor hogy mennyire éri meg az üzemeltetése a gáz olaj végett.


Vonó horgot lehet-e rá szereltetni, és hogy az kb mennyibe fájhat?


Lényegében én nekem ha tetszőlegesek az árak, és tartani tudom hozzá magam, akkor lényegében lakó busznak alakítanám át, de akkor is nem teljesen be rendezettre, hanem úgy hogy raklapokból csinálni ágyakat, rá egy matracot, szét nyitható székek asztalok stb.

Szóval lényegében ilyen multi funkcionálisan használnám lényegében. Leginkább nyaralás, esetleg rakodás-szállításra.



#busz #üzemeltetés #fenntartás #nyaralás #Ikarus #Mennyibe kerül egy Ikarus 260-at fent tartani?
2018. nov. 13. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Van a neten súlyadó kalkulátor és van biztosítás kalkulátor is. Más adó nem érinti, vonóhorgot lehet rá szerelni.
2018. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Röviden - havi kb. 200 ezer Ft.


Leselejtezve a BKV-tól maga a busz min. 350 ezer Ft+átírás (aukción adják el - 7-800 ezerig is felszökhet az ára).

~850 ezer! Ft a kötelezője egy évre, az alap alkatrészek (gumik, javítóívek, stb.) 100-150 ezer Ft-tól kezdődnek, de szerelő kb. 4-5 van hozzá az országban (+ a Volánok) aki elvállalja. Egy telitank 106 ezer Ft (240-250 literes tartállyal számolva, 425 Ft-os gázolajjal), fogyasztása 30-50 liter/100 Km (terheléstől/váltótól/végáttételtől függően).

2018. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

"de szerelő kb. 4-5 van hozzá az országban"


Ezt a faék 40 éves technikát bármelyik nagyhaszonjármű szerelő megcsinálja, akár még te is otthon.

2018. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!