Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lesz valakiből mentősofőr?

Hogy lesz valakiből mentősofőr?

Figyelt kérdés

A jogi dolgokat értem 102-es alkalmasság, két év gyakorlat stb


Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan megy a felvétel oktatás gyakorlatszerzés stb. Merthogy ehhez a munkához komoly gyakorlat is kell.

Hol és hogyan oktatnak, az oktatás alatt van valós forgalomban gyakorlat? Egyáltalán nekem kell már PÁV1 papírt szereznem a jelentkezéshez, vagy jelentkezés után (ha felvesznek) akkor kezdődik az oktatás, a PÁV1 megszerzése?

Nyílván nem engednek akárkit a volán mögé nagyon helyesen. De milyen feltételeknek kell megfelelni (esetleg más cégeknél/helyen van külömbség ebben mint pl elmű bkk, vérszállítás, állami)

Ha valakinek van tapasztalata megköszönöm, ha leírja a történetét.


Nagyon szívesen vállalnám ezt a hivatást, főleg ha életeket is menthetek vele.


Köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 20. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

A legegyszerűbb, ha kulturáltan beballagsz a Markó utcai mentősökhöz, és ott keresel egy HR-est, vagy megkérdezel egy neked szimpatikus szembejövőt.

Ha már van PÁV I-ed, az előny. Az első nap úgysem vezethetsz rohammentőt.



Mindent megtudsz.

2018. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos esnek a követelmények, mert egyre kevesebb ember van, aki mentős szeretne lenni, többről szól, mint arról, hogy vezetsz.
2018. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha módjukban áll válogatni, a jelentkezők közül azokat választják, akiknek van vezetési gyakorlata.

A felvétel még csak egy lépés, különböző szűrőkön, vizsgákon kell átmenni, a mentő sofőröknek is tudni kell a betegeket kezelni, pszcihikai tesztek, beteg ápolás is a munkájuk része, nem csak autót kell vezetni.

A felvétel után tehát még különböző minősítéseket is meg kell szerezni, nem az a szakma, hivatás, ami tömegeket vonz.

2018. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyílván nem csak abból áll ez a hivatás, hogy valaki tud vezetni. Tudom, sokan ezt gondolják.

Jelent előnyt ha valaki máshol szerez gyakorlatot elsőbbségi járművel? Hosszútávon szeretnék a mentőkhöz kerülni. Ahhogy hallani, nem túl nagy a fizetés, és a vezetés is elég streszzes. Nem is értem, hogy valaki csak ezért miért is akarna menni ilyen sofőrnek.

Mindenesetre elkezdem valahol.

Köszönöm a válaszokat

2018. nov. 22. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!