Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zöldterületen parkolás....

Zöldterületen parkolás. Bírság jogos? Objektív felelősség? SOS

Figyelt kérdés

[link]


nos. kórházi kezelésre vittem koraszülött lányomat. a képen ahogyan látszik föld út van. leparkoltam, az autó majdnem fele még az útra lógott. a képen látszik hogy a lakóháztól kb. 7 méterre van egy vaslánc, állítólag a tulaj tette ki. én e mellé álltam be fél méterrel.

megbírságoltak tiltott zöldterület használatáért.


nos kérdem én: akkor hol az útpadka ha én zöldterületen álltam? hiszen tudható van úttest és útpadka! útpadkára meg megállhatok ha a tábla nem tiltja. fellebbeznék...szerintetek?


illetve ha átkerül a polg. hivatalba, itt érvényes az objektív felelősség joga, mert úgy olvastam az csak a Rendőrségi bírságoknál él. itt nem. tehát ha nem vallom be ki vezette az autót, akkor nincs elkövető?


a 8eFt bírsággal ellehetetlenülünk. koraszülött lányomat heti kétszer tornára hordjuk. (megjegyzem ezen a helyen harmadjára álltam meg) plusz kéthavonta visszük vérvételre, nekem izületi problémám lett a terheségi toxémimám miatt. nincs pénzünk a bírságra. ha viszont jogos a büntetés akkor a jegyzőhöz v. pol.mesterhez írok kérvényt.


2011. máj. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A KRESZ szerint:

Megállás


40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.

2011. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez eddig okés, de ráfogták hogy zöldterület. azaz pontosan: közhasználatú zöldterülettté nyílvánított közterület tiltott igénybevétele. semmi tiltó tábla nem volt, azt mondták a közternél ezt tudni kell hogy az. de nem értem akkor hol az útpadka ha én nem azon álltam. mert ugye az útpadka: szilárd útburkolat nélküli.
2011. máj. 1. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

De a padkán sem állhatnál meg, csak az úttesten,ha ezt nem tiltja semmi.

Már sokszor volt ilyen kérdés, hogy valaki leállt egy kavicsos területre, ahol már 10 éve nem nőtt egy fűszál sem, és ő is megkapta a bírságot hasonló indokkal.

2011. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

padkán nem csak akkor nem lehet megállni ha azt tábla tiltja?


jól olvastam hogy van objektív felelősség? azaz ha a tulajdonos nem nevezi meg az illetőt mivel családtag? úgy tudom ilyen esetekben élhet vele.

2011. máj. 1. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!