Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha még nem érkezett meg a...

Ha még nem érkezett meg a jogosítványom a kártya, de kaptam papírt, hogy beadtam a kérelmet és megvan a jogsi, akkor azzal vezethetek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2018. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak plasztik kártyával lehet vezetni az utakon szabályosan. A papírt nem fogadja el a rendőr.
2018. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ezt minden héten megkérdezi valamelyik, az autósiskolákban mostanában nem divat az ilyesmit elmondani?
2018. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nekem nem mondták
2018. nov. 30. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőr is azt fogja mondani:

-jogosítványt,

-forgalmit,

-kéremellenőrzésre!

2018. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

„A járművezetés személyi feltételei

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik,*¹

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.”

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól; azaz a KRESZ.


*¹ „II. FEJEZET

JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK

3. § (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:

a) a vezetői engedély,

b) a nemzetközi vezetői engedély.

(2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedélyben feltüntetett kategória tekintetében a lejárt érvényességű vezetői engedély és a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról


Mivel vezetői engedélyt nem tudsz vezetés közben magadnál tartani, sem érvényest, sem lejártat: nem vezethetsz járművet.

A vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap csak a lejárt vezetői engedéllyel együtt jogosít vezetésre (csak adott határidőig, és csak Magyarországon).

2018. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
az eddigi válaszok rosszak :) az okmányirodában (kormányablakban) kapott igazolással, miszerint a plasztik kártyát megigényelted és épp a legyártására vársz vezethetsz a kiállítástól számított 30 napig belföldön (mivel magyar nyelvű a nyomtatvány) lakcímkártya + személyi igazolvány társaságában. ha nekem nem hiszel, akkor a 1818-as telefonszámon is megkérdezheted ugyanezt vagy a jogsi kérelmezésnél az ügyintézőtől, esetleg közlekedési rendőrtől (fehér pisztolytáskás, ha látod). egyik sem fogja leharapni a fejed, de inkább az autós iskolában kellett volna mondani (megtanítani). én legutóbb 3 éve kategória bővítésnél vezettem így 3 hetet, amíg megjött az újragyártott jogsim. ugyanez a helyzet, ha pl elvesztetted a meglevő jogisd és igényelsz egy újat helyette
2018. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, minden válasz rossz, te vagy a fény az éjszakában.

első jogsinál nem működik az, hogy van okmányirodai papírod.

amiket te írtál, hogy vezethettél, azoknál igen. mint lejárt a jogsi és várod az újat. de nem az elsőnél.

2018. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 7-es válasz írója! [2018-11-30 22:38]! Nem csak az összes válasz rossz – a tiéden kívül -, hanem még a vonatkozó jogszabály is, amiből idézet van. Amúgy nem 30 nap, hanem 60 nap; igaz nem első vezetői engedély igénylésénél, hanem cserénél. Az is ott van válaszban. Ha kategóriabővítésed volt, akkor már volt érvényes vezetői engedélyed, nem az elsőt igényelted, hanem cserélték. Elvesztés esetén sem az első igényléshez kap papírt, aki el tud veszteni vezetői engedélyt, annak már volt. Elsőt igénylőnek még nem volt lehetősége elveszíteni.
2018. dec. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Lehet vezetni a plasztik kártya nélkül amíg nem kapnak el. Benzinnel vagy diesellel megy az autó, nem

jogsival

2019. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!