Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lehetett az oka ennek a...

Mi lehetett az oka ennek a reakciónak?

Figyelt kérdés

Budapesten 70-es táblánál 2x2 sávos úton mentem, a belsőben 50-55-el ment egy autó, én mögötte.

Lassan mentünk el a külsőben haladók mellett (többnyire teherautók, és kamionok mellett)

Kihangosítón telefonáltam, és csak sok idő után tűnt fel,hogy miért megyünk ilyen lassan, főleg hogy már üres a külső, miért nem tart jobbra 50-el az előttem lévő?!


Amikor feltűnt,hogy kicsit lassú a tempó akkor kimentem a külsőbe, hogy ott elhaladjak mellette.

Ahogy kisoroltam, mellé értem rögtön elkezdett gyorsítani, pont úgy hogy az általam vontatott tréler mellett ment, tehát nem tudtam visszamenni elé.A külsőben újabb teherautó ment előttem, amit már majdnem utolértem.

Ő ekkor belegyorsított, mellém jött, a középső ujját mutatta, és nyomta a gázt, így fékezés mellett mögé mentem vissza.

A következő lámpánál mellé álltam, lehúztam az ablakon, mert megakartam kérdezni,hogy ezt mivel érdemeltem ki. (őszintén kíváncsi voltam)

Ő viszont át se nézett, látszott,hogy a szeme sarkából lát, de igyekezett mereven előre nézni.

Utána még kétszer néztem át a piros lámpáknál, de egyszer sem nézett vissza rám.


Nem tudom,hogy ennek mi értelme volt?Nem mutogattam neki, nem villogtam rá, nem toltam amikor a belsőben ment.Alapvetően irritálnak az ilyen "nem tartok jobbra, de ráérősen megyek" és pont most az egyszer nem dühített fel amíg be nem mutatott.


2018. dec. 1. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek több oka is lehet, többnyire ezt azért csinálják a sofőrök mert nincs normális alkalmassági vizsgálat amin át kellene esni forgalmi vizsga után amíg vár az ember a jogsira, ha már nem vezethet addig. Szóval nem a Te hibád hanem a nagyon sok pszichésen terhelt emberé akik másokat akadályozva élik ki fájdalmaikat. Én mondjuk kiszálltam volna, de én meg azért mert már tényleg elegem van a sok önző, "majd én most..." emberből, és szívesen üegkérdezném, miért kell a konfliktus és ha rejtett erőforrás lennék akkor is ez lett volna e a reakció.
2018. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ott bukik a sztori, hogy mi a fenéért mentek 55-tel a belső sávban amikor a külső sáv sem halad? Az előttesed nyilván megbosszult valamit azért ment előtted ennyivel, te meg azt sem tudtad hol vagy mert telefonáltál.


"Kihangosítón telefonáltam, és csak sok idő után tűnt fel,hogy miért megyünk ilyen lassan, "

Szeretem az ilyeneket a belső sávban, de tényleg. A helyedben nem írtam volna le ide ezt a dolgot.

2018. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól értelmezem, akkor majdnem ráhúztad a trailert, miközben ő éppen meg akart előzni téged, a belső sávban, ahogy azt illik. Innen indult az egész, megijedt, gondolta most jól beint, de veszekedni már nem volt kedve.
2018. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engedd el. Mármint fejben...
2018. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért mentem a belsőben mert a külsőben még lassabban haladt a forgalom.Ha ő előttem 55-el megy, és előzi a 45-50-el haladó teherautókat akkor csak gyorsabb vagyok mint a teherautó mögött, értem?!

Aztán mikor már senki nem volt előtte, és a következő teherautó is messze előttünk volt a külsőben akkor gondoltam megelőzöm a 70-es táblánál, ha már ő nem akar kisorolni.

A trélert pedig nem húztam rá, mert láttam,hogy ott megy.Felgyorsítottam 70-re, azért 20 km/h különbséggel már nem olyan sok idő megelőzni valakit.

Viszont ő belegyorsított, és direkt a tréler mellett ment,hogy ne tudjak elé menni.


Viszont ha igaz lenne a teória,hogy ráhúztam.Akkor be kell mutatni, és tartani a tempót,hogy ne tudjak előzni?

A normális sofőr ilyenkor inkább fékez, hogy menjen a hülye tréleres, nem pedig elkezd emberkedni.

Bár a még normálisabb sofőr rögtön kimegy jobbra.

A pláne az egészben,hogy nem húztam rá a kocsit.

Viszont megint csak nem az én fejemben van a gond, ha valaki szerint normális lenne így megtorolni egy ráhúzást.Ami ismétlem, nem történt meg.

A telefonálásom ellenére meg képben voltam, a sebességet nem néztem.Ha nézem akkor max felidegesít.

De ha jött volna mögöttem 5 autó én akkor sem tudok tőle haladni, és a teherautók miatt kisorolni sem.

Itt egyedül neki kellett volna eltűnnie onnét, mivel ha ő nincs előttem akkor én mentem volna 70-el.

2018. dec. 1. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt hitte, jár a szád, neki anyázol, hogy nem megy.

Egyébként a trailerrel nem gombázhattál volna a belső sávban

2018. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez az egyik, hogy trélerrel nem haladhatsz folyamatosan a belső sávban, a másik meg, hogy trélerrel csak 50-nel haladhatsz lakott területen. A 70-es tábla csak szóló gépkocsik (3500 alattiak), valamint motorkerékpárok számára szól. Tehát, elképzelhető, hogy ezen húzta fel magát, és direkt ment lassan, hogy a belső sávban se tudj gyorsabban menni.

Aztán mikor látta a tükörben, hogy mozog a szád, ebből anyázásra következtetett.

2018. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Viszont ha jár is a szája mögőttem valakinek... azt honnan látom? Persze, tudom, belső tükör, de komolyan, azt meg minek annyit nézni, ha egyszer előre négy az ember? Épp csak időnként odapillantok, hogy lássam, nem tartok-e fel senkit, de előre nézek. Ezért nekem nagyon úgy tűnik, hogy vagy volt valami vélt sérelme, vagy kötözködős kedvében volt az illető, de hogy a reakciója messze van a normálistól, az biztos.
2018. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!