Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos kerékpárt hogy...

Elektromos kerékpárt hogy lehet fel gyorsítani hogy gyorsabban menjen mennyen?

Figyelt kérdés
Csak 22-vel tud menni.
2018. dec. 31. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, pl egy autóután kötöd, vagy megkéred nagyanyád, hogy lökje meg.


22 nem olyan rossz azért! Ez elektromos bicikli, nem elektromos robogó.

2018. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan bringák, amik kotorják a hatvanat is, csak azok ára millió felett van...például a BMW, a Peugeot gyárt ilyeneket(is)....ha a neten rákeresel a jobb kerékpárokra, a szád is tátva marad.


A mostani bringádat nem tudod felgyorsítani, mert ahhoz atomerős aksi, és ugyanolyan bika villanymotor kell. Ráadásul nem is nagyon ésszerű, mert ha mégis sikerülne negyvenet kipaszírozni, akkor meg nem tudnál megállni egy lelépő gyalogos előtt, csak rajta. A féken is kell erősíteni.

2018. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen erre voltam kíváncsi hogy lehet e tuningolni én is láttam az árakat amik elégé huzos árak vannak ,de még ezek is pedelec elég drágák 300 ezertöl felfelé
2018. dec. 31. 13:13
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem véletlen az a lassú sebesség, ugyanis 350W-osnál nagyobb teljesítményű rásegítésnél már jogosítvány kellene a bicajhoz. Viszont ezeknek épp ez a lényege, hogy jogosítvány nélküli Mariska néni és Pista bácsi el tudjon menni a boltba megerőltetés nélkül.

Nagyobb sebesség eléréséhez és tartásához nagyobb teljesítményű motor kell, a nagyobb motorhoz viszont kell egy legalább AM-es jogosítvány.

Nem árt egy egyszerű biciklinél stabilabb vázszerkezet, hogy meg tudjon állni, kell a komolyabb fék, majd nagyobb teljesítményű akku(pakk), hogy 5km-nél nagyobb legyen a hatótávja. Ami szintén nem két fillér.

2018. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

300W-tól kell a jogsi, de egyébként igazat szólt az utolsó válaszoló.


Esetleg keress egy hosszú lejtőt, akkor a 60-at is el tudod érni.

2018. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi ,de mivel alföldön lakom ezért a lejtő nem jött össze :)
2019. jan. 1. 20:44
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
Hyorsabnan kell tekerni.
2019. jan. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
Gyorsabban tekersz.
2019. jan. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de nagyon nehéz legalább 60 kg
2019. jan. 2. 18:51
 10/13 anonim válasza:
73%

Hát én most tettem a bringára elektromos szettet, és símán tud a 250 watt többet mint 22. Az enyém konkrétan megy 27-el is, ott valahol csökken le a segítség.


Valószínűleg sok múlik azon, hogy milyen pontosan van kalibrálva a sebességkorlát, ami (nemzetközi gyakorlatban) 25 km/h a jogilag kerékpárnak számító pedelec bringákra. (bár a magyar kreszben én 300 wattos limitet látok, sebességkorlátot nem találtam, bár lehet nem kerestem elég sokáig)


Szóval:

- Mi a sebességkorlát kalibrált értéke a vezérlőben, helyes e?

- Kerekek fel vannak e fújva rendesen?

- az a 60 kiló bitang nehéz. És gondolom ez olyan amit tekerni sem lehet hanem csak a motor hajtja. Így persze hogy nem lesz iszonyat mozgékony...


-egyéb súrlódás? Kerekeket felemelve akadálytalanul forognak? Egy elbénázott fék beállítás jelenthet sebességcsökkenést, csak elektromos motoron nem veszed észre hogy nehezebb hajtani.

2019. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!