Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy oaljradiátor egy kis...

Egy oaljradiátor egy kis (kb.15-20nm-es) szobát gyorsabban fel tud melegíteni mint egy kis 2000w-os elektromos hősugárzó?

Figyelt kérdés

Lenne egy kis szoba amit viszont csak hetente 1-2 napra kellene felfűteni, mert egyébként használaton kívül van az egész lakás, van egy kis elektromos hősugárzóm, de annak majd 1 óra kell, hogy jó legyen. És addig nem is nagyon merem otthagyni.


Olajradiátor hatékonyabb? Tudom, hogy többet eszik, de mint mondtam nem menne gyakran.


2017. dec. 2. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a hőátadó képessége jobb, jobb hőérzetet biztosít. Viszont azt nem hiszem, hogy előbb melegíti fel a szobát. Az a baj, hogyha a falak kihűlnek, azok lökik a hideget és sosem fog igazán felmelegedni így. Az olajradiátort ott merném hagyni órákra, a hősugárzó szerintem nem kifejezetten erre lett kitalálva.
2017. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a statikus fűtés csak állandó működésnél ér valamit..

a te esetedben pont semmit.


áldozz rá öt ropit, vegyél egy kis aranyos ventillátoros hősugárzót, és 1-es(1000W)-os fokozaton kiváló melegérzetet biztosít ebben a szobában.


az olajradiátor, és a sima hősugárzó alkalmatlan az elvárásaidnak.


Minden fogyasztó annyit eszk, amekkora teljesítményre kapcsolják.


egy ezer wattos olajradiátor pont annyit fogyaszt, mint egy ezer wattos hősugárzó..igaz, egyik sem ér sokat.

2017. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy használaton kívűli lakást felfűteni,legyen az kisebb szoba,ilyen fűtőeszközökkel rövid időn belül képtelenség .

Arra jók,hogy kezed megmelegítsed .

2017. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még egy kérdés. Az olajradiátor ad ki valamilyen hangot?
2017. dec. 2. 21:49
 5/5 Juliusz48 ***** válasza:
Ha gyorsan kell elérni elfogadható hőmérsékletet akkor egy ventilátoros melegítőt érdemes venni. Egyébként is az a legtakarékosabb mert a hősugárzó a meleg érzetet emeli, de az árnyékban lévők nem melegszenek. (hasad ég hátad lefagy). A radiátor viszont a plafon és padló között nagy különbséget hoz létre, vagyis a plafont fűti igazán (fejed izzad lábad fázik). A ventilátoros viszont kiegyenlítettebb hőmérsékletet hoz létre a teljes térben
2019. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!