Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mitől "jó" egy autós kamera?

Mitől "jó" egy autós kamera?

Figyelt kérdés

Tervezem,hogy veszek egyet,de már 4 ezertől is árulnak,közel 100e-ig

Nem az ár alapján döntenék.

Mi az amit minimum tudnia kell egy ilyen kamerának?


2019. jan. 18. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

youtube-on tudsz mindegyikhez keresni videót, hogy milyen képet csinál. Nappal szemben, sötétben, mennyire mosódik el, stb...

Én kínából rendeltem, mert itthon horror áron vannak azok, amik már értékelhető képet rögzítenek.

Nekem Viofo A119 van elöl, mert nem lóg bele a látótérbe, és nem is nagyon látszik, hogy ott van (nem törik fel érte a kocsit) és egész jó felvételt csinál.

Hátul meg egy Mini 0805P. Ez kis henger alakú, szintén nem túl feltűnő, főleg a sötétített ablak mögött.

ezek 20-25 ezres kütyük. Még azt mindegyikhez vedd hozzá, hogy SD kártyát külön kell venni hozzájuk.

A Viofo-val van egy kis instabilitási probléma (nem csak nekem), érzékeny a tápfeszültség ingadozásra indításkor, szóval néha nem kezd el felvenni magától :( Ilyenkor csipog, és ki kell húzni meg visszadugni a szivargyújtóból, és akkor megy.

2019. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális minősége legyen, ha kinézel egy típust akkor nézz róla videókat hogy milyen a minősége, fps nem tudom mennyire fontos neked, színek minősége stb. Nagy látószögű kamera ajánlott. Vannak külön autóskamerák amik azokban a tulajdonságokban jók, amikben egy autóskamerának jónak kell lennie.
2019. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próbálok tanulni...

Például itt van ez:

Ennyiért kamerát???

[link]


Nekem a telefonom is ez a márka,ilyennel szemezek,szerintetek?

[link]

2019. jan. 18. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az az ötezer forintos van. A legnagyobb bajom, hogy nincs magyarul kezelésije.

Mondjuk amúgysem nagy szám, ha vennem kéne(ezt kaptam) akkor biztosan drágábbat-jobbat vennék.


A jutubon nézz meg pár száz autós kamerafelvételt, főleg az oroszoknál van horror, mik történnek az utakon.


példának szolgáljon ez:


https://www.youtube.com/watch?v=dUuRaiLe2Hw&t=15s

2019. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Xiaomi jó minőségű cuccokat gyárt. Keress rá youtube-on a konkrét típusra, és látod milyen videót lehet vele felvenni.
2019. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szempont volt, hogy mind a 4 autóba tudjam használni, tehát ne ragasztós legyen, és ne tekerős-csavaros a felhelyezése és ne pattintós, 2 éve concordom (hd 70 ) volt, de elpusztult, néha nem rögzít hibás fájlokat hoz létre, egyszer már volt ezért javítva. Most egy ramiro 514 (szám nem biztos) használok, nekem ami még kitétel, hogy occó legyen kvázi 20-30 körül álljon meg ha rendelek hozzá még 3 tartót is.
2019. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy a rendszámok jól látszódjanak rajta. Ha mondjuk 100-110 km/h sebességgel haladsz, a szembejövő szintén, akkor is le lehessen olvasni a rendszámát. Youtube videókat érdemes nézegetni a típusokról, bár azt tudni kell, hogy feltöltéskor a youtube lerontja a felvétel minőségét. Tehát ha ott kicsit homályos a rendszám, az sd kártyáról szépen leolvasható lesz.

Ezen kívül érdemes minél nagyobb látószögűt vásárolni, hogy minél szélesebb körben belássa az autó előtti teret.

A többi paraméter igazából rajtad múlik, mire van igény. Ha sokat mész sötétben, érdemes olyat venni, aminek jó az éjszakai felvétel funkciója is. Van gps-es is, ami mutatja a sebességet. Magyar menü, gyújtás ráadásakor automatikus indítás, felszerelés módja, esetleg hátsó kamera, ezek már a te igényeiden múlnak.

2019. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!