Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van hasonló "beszélő GPS" a...

Van hasonló "beszélő GPS" a családotokban?

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim ha elutaznak mindig én megyek értük, van,hogy Telekocsival jönnek, van hogy tömegközlekedés, ritkán repülő, és szinte mindig én megyek értük.

4 évet taxiztam, 10 évig furgonoztam Budapesten, és ma is szinte mindennap járom a város utcáit.

Ennek ellenére a szüleim kivétel nélkül mindig elkezdik magyarázni a telefonba, hogy hová kell mennem, hol fordulok le, milyen út, néha lekaparom az arcom mire befejezik.


Pedig a legtöbb kerületben az utolsó poros kis utca nevét is tudom, de simán elmagyarázzák merre van Ferihegy.

Már ötmilliószor mondtam nekik,hogy tudok mindent, de ha esetleg mégsem bőven elég a cím mert 2019-ben a Waze bárhová elvezet.

Külön szeretem mikor dugó van,az autóban ülnek, és elindítom a Wazet hogy mutasson valami kerülőt ami nincs beállva, és akkor rögtön elsápadnak, hogy jaj merre mész, ne arra menj, ez hosszabb, aztán a végén mindig meglepődnek,hogy milyen hamar hazaértünk.A Waze működését gyakorlatilag lehetetlen megértetni velük.

Igazából idegesítő, de ugyanakkor szórakoztató is, nem tanácsot kérek,hogy mit tegyek ellenük, csupán érdekelne,hogy másnak is van e ilyen rokona,ismerőse, és hogy ki,hogy viseli?


2019. jan. 20. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szerencsére, nekem már az ősök is waze-zel mennek. :)
2019. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van nálunk is ilyen sajnos, a nagyszüleim. Próbáltam többször is elmondani nekik, hogy milyen egyszerűen el lehet ma már jutni A-ból B-be, de nem igazán értették meg. Mondjuk már mindketten 80-on felül vannak, nem hibáztatom érte őket. Múltkor mamám még direkt térképet is hozott, "hátha eltévedünk" elven... Nagy meglepetésére simán odataláltunk GPS-sel. (Mondjuk mi sima iGO-t, meg nem-telefonos GPS-t használunk, mert semelyikünk telefonján nincs mobilnet.)
2019. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tisztelem az ilyeneket. Sajnos nekem nem olyan jó a tájékozódásom, annak ellenére, hogy egész Európát bejártam már keresztül-kasul, úgy hogy én vezettem. De rászoktam a kütyükre, és elkényelmesedtem, olyan helyeken sem boldogulok nélküle, ahol már többször is jártam amúgy. Errefel ott van nagyapám (profi sofőr volt, és most is jó), egy okostelefont sem tud felvenni, ha hívják, nemhogy waze-zon. Múltkor volt Budapesten, egy helyen ahol 20 éve volt utóljára. Egyből odatalált, mert van egy olyan képessége, hogy ahol egyszer járt, megjegyzi az utcákat, épületeket. És így tud tájékozódni. Ilyen ismeretekkel persze, hogy néha nekem is szokott tanácsokat adni kérdezetlenül is, amelyek már elavultak lehetnek, de akkor is meghallgatom, mert néha mond jó tippeket is.
2019. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, asszem te dicsekedni jöttél...szerencsére nem vagyunk egyformák. Én például a nyóckerben születtem, tíz évig taxiztam, de már lövésem sincs a kisebb utcákról, vagy elkerülő lehetőségekről...de nem is kell, mert nem sietek..abból csak baj származik.
2019. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább én vagyok a beszélő GPS a családban, bár én már az Y generáció szülötte vagyok, belenőttem a netkorszakba, de gyerekkoromban még papírtérképeket bújtam és telefonkönyvből néztem ki a nekem tetsző csajok apáinak vonalas telefonszámait. Így megvan az az előnyöm, hogy a digitális világban elvesző olyan részletinformáciok, mint mondjuk egy brutál rövid balra kanyarodó lámpafázis vagy botrányosan kátyús útszakasz, simán belekalkuláljak az útvonaltervezésbe, miközben a tervezés alapját nyilván a Waze és a Google információi jelentik számomra is. Így aztán ha valaki találkozik velem és kocsival jön, tuti adok neki tippeket, hogy merre érdemes jönni és merre nem. Mert jól jár ő is és én is azzal, ha nem båszik rá egy ötpercenként hàrom percre lezárt HÉV-sorompóval, elkésve a megbeszélt találkozóról.
2019. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!