Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A közterület felügyelő bünteth...

A közterület felügyelő büntetheti csak az autót?

Figyelt kérdés

Röviden: áruszállítással foglalkozó cégnél dolgozom, és van egy cím amihez behajtási engedély kell.

Ezt a nyári időszakban mindig megveszi a főnök egy adott autóra, már a 3 hónapos engedély összege is horrorisztikus, de az éves az gyakorlatilag megfizethetetlen - illetve nem éri meg.

Ezért veszi mindig csak nyárra.

Télen ez cím ritkán rendel (nyáron mindennap), és a főnök azt mondta,hogy behajtási engedély nélkül is menjünk be, ha büntetnek ő fizeti.

Engem tavaly megbüntettek 30 ezer forintra, mert bár volt behajtási engedély, de az önkormányzat rendszerében hiba volt, és nem jelent meg a felügyelőknél, hogy van engedély.A főnök szó nélkül átvette a csekket, és mondta, hogy intézi.

December óta 3 kollégám járt ott, közülük kettőt megbüntettek, az utóbbinál már húzta a száját a főnök.


Amikor engem büntettek meg személyim alapján írták meg a csekket, és ha megint én kerülök oda nem szeretném ha a nevemre írnák a csekket, írják rendszám szerint, és akkor azt csinál a főnök amit akar.

Kérdés, hogyha ott vagyok az autó mellett mondhatom azt,hogy nem adom oda a személyimet, írják meg rendszám alapján a csekket?


2019. jan. 22. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem itt ugyanazok a jogok és kötelezettségek rád nézve, mintha a BKV-n akarna büntetni az ellenőr és közteres. Ezeknek utána tudsz olvasni.
2019. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, de nem.

A közterület-felügyelőnek igazoltatási joga van.

Ha sikerül, rábeszélheted, hogy rendszámra írja meg a papírt, de ez csak rajta múlik.


"A közterület-felügyelő felszólítására az állampolgár köteles személyazonosságát igazolni, ennek elmulasztása szabálysértési eljárást von maga után."

[link]

Fent ott van a törvény neve, amire alapozva írják.

2019. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!