Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért fizetős az autópálya?

Miért fizetős az autópálya?

Figyelt kérdés

Közpénzből húzzák fel, és utána kifizettetik a használatot? Ez csak nekem fura?

Anglia, Dánia, Svédország, Belgium, Hollandia, USA!- ezekben az országokban ingyenes például,és többi országban is ahol fizetős jelentősen kevesebbe kerül.

Hogy kérhetnek ennyi pénzt érte, és miért fizeti ezt ki mindenki probléma nélkül? Nem logikus hogy ami mindenki pénzéből épül az mindenkié?



2019. jan. 29. 20:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolj bele, Svájcban kevesebb mint 12 000Ft az éves pályamatrica - igaz csak éves van :D
2019. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Hát ja, itthon meg 43K
2019. jan. 29. 20:40
 3/32 anonim ***** válasza:
53%
Hahó, nincs ipar, valamiből kell élni az államnak.
2019. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Akkor szervezze az ipart :)
2019. jan. 29. 20:47
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az legutóbb sem jött össze. :D
2019. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen egyszerű a világ.

Ma Magyarország bármely pontjáról bármely másikba el lehet jutni autópálya használata nélkül. Ott vannak a kétsávos főutak, tessék azon menni, mit szágúúúdozik a paraszt?

Az autópálya ellenben egy másik megoldást kínál: felhajtasz, nyomod 130-cal (jó esetben, de a magyar paraszt azt is tudja, mennyinél villan a traffipax) és mivel még csak szintbeli kereszteződés sincs, ezért hamarabb érsz a célodhoz. Nem sorolok példákat, mert az egyoldalú lenne, de szerintem mindenki tudja, hogy órákat lehet spórolni.

Én a magam részéről úgy vélem, az autópályadíj rendben van. Értem én, hogy közpénzből építették, de az autópálya többletszolgáltatást nyújt az alapértelmezett főutakhoz képest. Csak arra kell figyelni, hogy az árát mindenkitől beszedjék. A BIT-rendszámos "belügyi" autóktól, Viktor, Lőrinc és Árpád kisbuszaitól, a 18 fővel+két bontott BMW-vel hazafelé tartó elméletileg 3,5 tonnás fehér román kisáruszállítóktól, a bolgár vagy albán nyergesvontatóktól és mindenki mástól, aki igénybe veszi a többletszolgáltatást. Vagyis: ne csak a magyar rendszámos, utolérhető parasztot szívassák a pintérkutyák, hanem mindenkit.

2019. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tipikus érthető is meg nem is dolog.


Közpénzből épült, viszont folyamatos karbantartást, pályamunkákat igényel. És relatív rendben is tartják a magyar viszonyokhoz képest.


A többlet szolgáltatással is lehet vitatkozni szerintem. Egyrészt valóbban többlet szolgáltatást nyújt, időt spórol, kényelmes ha a sima főútrendszert nézzük. Másik oldalról nézve meg többlet szolgáltatásként adnak nekünk olyan dolgot, ami máshol ingyenes és természetes és jobb minőségű.


Ha azt nézzük, "csóró" ország vagyunk, ott kell beszedni a pénzt ahol csak lehet. Csak mellette hogy Mészáros Lőrinc meg hasonlók éves gyarapodásából mindenkinek kijönne az éves pályadíj.

2019. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve azzal az állítással nem értek egyet, hogy közpénzből épültek volna, mivel a mai hálózat gerincét alkotó autópályák legtöbb szakasza magántőkéből valósult meg és csak később vásárolta meg ezeket az állam (már ahol).
2019. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Angliában sem minden pálya ingyenes:

[link]


Usaban pláne nem, csomó helyen fizetokapuk vannak ami napi használatban nagyobb drága..

[link]

2019. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a jó példákat hozd fel. Nagyon sok más országban is fizetős a pálya, és akkor ne beszéljünk az irreálisan drága horvát, olasz, francia pályákról.
2019. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!