Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol volt 1900 környékén Bp....

Hol volt 1900 környékén Bp. IV. Károly u?

Figyelt kérdés
(Azért nem újpestet írtam, mert akkor talán még nem is így hívták a IV. kerületet, de az biztos, hogy volt IV. Károly u., de sehol nem találok utalást a mai közterület nevére. Remélem, valaki tud segíteni.

#név #utcanév #régi városrészek #régi utcanevek #közterületi elnevezések
2019. jan. 31. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Újpestnek hívták akkor az önálló települést, tehát nem volt Budapest része.
2019. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem IV.(negyedik) Károlyról elnevezett utcáról van szó?

[link]

2019. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alex Fly ***** válasza:
1900 körül nem hiszem, hogy róla nevezték el, ugyanis 1916-ban koronázták meg két évre -ergo a megadott időben elég valószínűtlen, hogy utcát nevezzenek el róla...
2019. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogos! :-)
2019. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pedig lehet, hogy az igazság IV. Károly körül keresendő, ugyanis a cím annyi, hogy IV. Károly u. 1. Márpedig ha újpest akkor még nem pest része volt, akkor simán lehet, hogy erről van szó, de sajnos így sem találok róla semmit egyenlőre. A keresett cím amúgy kb 1900-1928 között lehetett valamikor, szóval ezért gondolom, hogy IV. Károly is esélyes. (Pontatlanul adtam meg az időpontot...)
2019. febr. 1. 07:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Közben pedig ezt találtam: [link]

Lehet, ez lesz az....

2019. febr. 1. 07:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a fenti linken megtaláltam a keresett infót. Az volt a becsapós (és azért nem találtam), mert én Király u 1-et kerestem, de a legelső házszám 5, így a keresők nem hozták magát az utcát sem... Köszönöm a segítséget!
2019. febr. 1. 07:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehát félrevezetted a válaszadókat.

A kérdésedre a válasz, hogy nincs és soha nem is létezett IV. Károly utca, legalábbis Újpesten nem.

Itt egy 20-as évekből származó térkép, a Király utca rajta van, IV. Károly utcának nyoma sincs:

[link]

2019. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!