Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segédmotorral kell-e parkolási...

KerekVilág kérdése:

Segédmotorral kell-e parkolási díjat fizetni?

Figyelt kérdés
A kórház előtti parkolót fizetőssé tették. Kell-e parkolási díjat fizetnem ha a kerékpár tárolóban hagyom a Babettámat. Mivel nem foglalok el parkoló helyet, milyen alapon kérhetnek díjat?
2019. febr. 12. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mindenki képben van; pontosan tudja, hogy melyik település melyik kórházánál levő parkolóról kérdezel. Így gondolod, tisztelt kérdező?


Általánosságban attól függ, hogy mit tartalmaz az adott településen a parkolásról szóló rendelet.

Például, Pécsett a parkolást üzemeltető cég a honlapján közzéteszi Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 49/2011. (X.31.) önkormányzati rendeletét Pécs Város környezetkímélő forgalmi rendjéről, a fizetőparkoló-helyek működtetéséről, valamint a várakozási díjakról szóló rendeletét. Eszerint:

„5. Fizetőparkoló-zónák és a parkolóhelyek használatának szabályai

8. § (1) A három, vagy ennél több kerekű járművel történő parkolásért, illetve a parkolózóna egyéb igénybevételéért az igénybevevő a 4. melléklet 1.) – 3.) pontjában meghatározott díjat köteles fizetni.”

Tehát, ha pécsi kórháznál levő fizetős parkolóról kérdezel, akkor nem kell fizetni. Lehet, hogy ott sem, ahol te kérdezed, de ez a te titkod.


Egyébként, ha fizetős zónában (táblák határolják) vagy, és olyan helyen, ahol a vonatkozó rendelet szerint segédmotoros kerékpár esetén is fizetni kell a parkolásért, akkor az nem mentesít, hogy nem felfestett parkolóhelyre állsz, ha közterületen van a jármű. (Nincs is minden fizetős zónában felfestve parkolóhely.) Itt is írt már, igaz autós, aki füves részre állt, gondolván, akkor nem kell fizetnie. Aztán kapta a pótdíjat, azért háborgott itt. És még kaphatott volna 50-ezres bírságot is mellé, a zöldterületen parkolásért.

2019. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. 1. nem téren és időn kívülinek gondolom a SZÉPSÉGEMET, hanem a bicikli tárolót gondolom nem fizetős helynek. 2. Nem titkolózásból nem adtam meg a parkoló ( egyébként a Flór Ferenc kórház Kistarcsa ), hanem mert arra voltam kíváncsi, hogy van-e általános érvényű szabályozás. A válaszodból nekem az jött le, hogy helyi rendeletek szabályozzák ezt. Köszönöm ez hasznos volt.
2019. febr. 12. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Bringatárolóba nyugodtan berakhatod.
2019. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A leszavazóknak várom az indokait.
2019. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3 .as. Férfiasan bevallom én voltam. Sajnálom, tévedésből rossz ikonra kattintottam, Próbáltam törölni, de nem találtam, hogy hogyan kell. Ez úton kérek elnézést. Mea culpa!
2019. febr. 13. 14:08
 6/7 horex ***** válasza:
2019. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 6.-os. Ismerem és elsők közt írtam alá.
2019. márc. 2. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!