Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Németországban elvett Magyar...

Hax9090 kérdése:

Németországban elvett Magyar jogsi? Több lent

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek tegnap elvették Németbe a Magyar jogsiját, ittasan vezetett. Egy egész valamennyit (nemtudom pontosan mennyit) fújt. Nemtud valaki valamit hogy mit lehet csinálni ilyenkor vagy? Nemvolt Német jogsija csináltatva, csak a magyar. Ilyenkor csak a németben történő vezetéstől van eltiltva vagy itthon se vezethet, nem kaphatja vissza?

2019. febr. 15. 18:43
 1/10 Legális Technocol ***** válasza:
Miért vezethetne bárhol is? Ha Németországban ittas volt, akkor a magyar nulltoleranciánál kevésbé lenne részeg? A német rendőrség nem vonhatja be más ország által kibocsátott okmányt, de amíg a törvény engedi neki visszatarthatja. Amíg nem kapja vissza a papírjait, addig értelemszerűen nem ülhet volán mögé.
2019. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A vezetői engedély nemzetközi okmány, az országhatár nem mentesít a felelősség alól.

EU tagországok esetén ráadásul még az információ csere is elég jó, egy Németországban bevont jogosítvány a magyar adatbázisban is benne lesz.

2019. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük hogy itthon sem vezethet. Ilyen embernek nincs helye az utakon, az ittas vezetés nem játék.
2019. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3: Németeknál azért 0,5 ezreléig nyugodtan lehet menni, ezt ne felejtsük el a megkövezés előtt.

Ez kisebb embernél lehet 1 sör, de 100 kiló körüli embernél már 2 is belefér. Ha az ember nem ellenőrzi magát, könnyen belefuthat, hogy véletlenül ö,6-tal vezetett, az 500 euróo jutalom, 2 pont, és 1 hóna eltiltás.


Kérdés, hogy ilyenkor a magyar jog szerint kell eljárni, vagy a német szerint, mert ugye 0,5 alatt a németeknél nem szabálytalan, és a magyar nem is büntethet, ha németeknél szabályosan ment volna. Ha viszont elkapják, mint most, akkor a német szerint a fent említett bünti jóval lágyabb mint amit magyaroknál kapna az ember 0,6-ért. legalábbis ez a sejtésem.

2019. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Azért bepróbálkoznék egy itthon okmányirodában az elveszett szöveggel. Nekem a románok vették el záróvonalon előzéssel, hogy két héten belül fizessem be a büntit és Bukarestben átvehetem. Hát hogyne. Másnap bementem az okmányirodába, 4000 Ft-ért kaptam újat, a romának meg kenjék a hajukra.
2019. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem ott sem hülyék, még ha te "okosabb" is vagy. A németek simán leadják magyaroknak a drótot, aztán ha kiderül, te meg aláírtad a papírt, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy nem vonták be, akkor nézegethetsz.
2019. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os

Bármilyen hihetetlen, de ez a dolog nagyon régóta működik, bár én nem lennék nyugodt azért.

2019. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 Azt kell csinálni h előre betárazol jogsikból, tehat amíg még nincs bevonva addig igényelgetsz újakat, mondván elveszett, majd amikor valahol bevonják az egyiket, egy másikkal jársz tovább simán.
2019. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de van amikor a rendőrök elmennek a papírokkal a kocsihoz. Na olyankor utánakérdeznek hogy van-e valami a nyilvántartásban. Akkor mit mondok? Hogy olyan részeg voltam a múltkori igazoltatásnál, hogy elfelejtettem hogy elvették? :D
2019. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:D
2019. febr. 17. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!