Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az úttörő vasútnál fizetnek?...

Az úttörő vasútnál fizetnek? És ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hosszú a tanfolyam, nyári munka már semmiképpen sem lesz belőle.
2010. júl. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem fizetnek és csak egy bizonyos átlag (osztályzat) felett mehetsz oda és 14 éves korig.
2010. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem fizetnek, de nem is ez a lényeg. megtanulsz egy rakat olyan dolgot, amit máshol sose tanulnál meg, nagyon jó közösségben vagy és olyan élményeket kapsz, amihez máskülönben sosem jutnál. én voltam gyermek vasutas és életem egyik legjobb élménye volt. mindenkinek csak ajánlani tudom...
2010. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy tudom hogy ruhapénzt kapnak. Osztálytársam gyerekvasutas.
2010. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 10 deka farhát ***** válasza:
Osztálytársad hazudott, nincs ruhapénz. Az egyenruha "kincstári", tehát a gyermekvasút tulajdona, azt minden reggel szolgálatba jelentkezéskor kiosztják, nap végén pedig leadod.
2011. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 10 deka farhát ***** válasza:
Egyébként a felnőtt dolgozók kapnak fizetést.
2011. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyermekvasútnál (már így hívják) a "dolgozó" gyerekek nem kapnak "fizetést", viszont az ellátásuk (reggeli, ebéd, vacsora) biztosítva van. Nem a fizetés miatt célszerű odamenni, hanem az élmény és a közösség miatt. Hihetetlenül jó, és nagyon sokat lehet tanulni (nem csak a vasútról) belőle, valóban egy életre szóló élmény. A gyerekek le vannak kötve, értelmes dolgokkal foglalkoznak, azt érzik hogy hasznos tagjai a társadalomnak.


Felnőtt dolgozók kapnak valamennyi pénzt, de kevesebbet mint a MÁV-nál, a fizu miatt semmiképpen sem éri meg odamenni. Csak ha érdekel a dolog, és szívvel lélekkel csinálnád :)

2011. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
már tag vagyok :)
2011. dec. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!