Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet az ellen tenni,...

Mit lehet az ellen tenni, hogy a Budapesti autósok parkolóhelyét a házuk előtt ne foglalják el az agglomerációiból érkezők naponta?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy a metró, és a HÉV megállók környékén lakó autósok reggel elmennek dolgozni, de délután nem tudnak hol leparkolni mert elfoglalják időközben az összes szabad parkoló helyett. Lehet, hogy pénz kellene szedni a Budapestről kívül érkező autósoktól, valami jelentéktelen összeget, és azt parkolóhelyek létesítésére, és tömegközlekedésre lehetne fordítani. Persze ha el nem lopják az illetékesek.

2019. márc. 22. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne P+R parkoló, senki sem parkolna kényszerből a házak előtt. Az egész parkolási helyzet egy katasztrófa Budapesten.
2019. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Beviz Elek ***** válasza:
69%

"Lehet, hogy pénz kellene szedni a Budapestről kívül érkező autósoktól, valami jelentéktelen összeget,"

Te azt hiszed valamilyen előjogod van mert budapesti cím van a lakcímkártyádon? A kabátomat ne terítsem a lábad elé hogy ne legyen koszos a cipőd?


Senki nem tart fegyvert a fejedhez, ha nem tetszik akkor költözz oda ahol nem veszik el a Te parkolóhelyedet.

2019. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Bekoltoztel a parkolóba azt az a bajod hogy ott parkolnak.
2019. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én Budaörsre járok dolgozni Budapestről kék busszal. Mivel én is elhagyom a város határt plusz környéki bérletet kell vennem. Már miért lenne előjoga egy pestinek. Nem rossz indulatból írtam. Sajnos valós probléma ez. Sok ismerősömet bosszantja itt a HÉV végállomás környékén.
2019. márc. 22. 19:30
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Az semmi, Budaörsön 4kor én meg nem tudok a gyerekért menni mert dugó van a sok autós miatt. Majd én is panaszkodom mert van busz a sok köcsög meg autozik.
2019. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én is busszal járok.
2019. márc. 22. 19:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

itt Budaörsön, ahol lakom, a telkem körül mindenkinek nyeles telke van. Mondanom sem kell, hogy a beljebb lévő házak lakói csak az utcán tudnak parkolni, de igazából csak más előtt. Olyan nagy a tumultus hogy sokszor az autókijárómba is beállnak, ráadásul nem idegenek, hanem itteniek, akiknek nincs helyük, mert keskeny a lejárójuk, tehát nincs "telekfront".


Ez van. A titok nyitja, hogy nem szabad dühöngeni, mert attól nem lesz több hely, de infarktus, esetleg néhány pofon biztos..nos erre semmi szükség..

2019. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Közterület, tehát bárki állhat ott. Senkit nem érdekel, hogy te hol laksz.

Bérelj garázst vagy magánparkolót és akkor nem fogják elfoglalni a "parkolóhelyedet".

2019. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Beviz Elek ***** válasza:
27%

Értem, nem rossz indulatból írtad, de akkor miért nekik kellene fizetni? Téged/titeket zavar hogy nincs parkolóhely, akkor miért ne a budapestiek fizessenek napi x összeget amit parkolókra fordíthatnának?

1: titeket zavar, akkor a ti pénztárcátok oldja meg

2: ti ott éltek, többet parkoltok ott


Természetesen ilyen alapon nem lehet és igazságtalan is megkülönböztetni az autósokat, tehát felesleges is rugózni ezen, viszont azt továbbra is úgy gondolom hogy ha valami nem tetszik, akkor változtass rajta. A belvárostól a tanyáig elég sok lehetőség van, ki kell találni hogy melyik a legjobb, abból a verzióból is kihozni a maximumot és aszerint kell alakítani a körülményeket.

2019. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is érdekes kérdés, hogy miért járna valakinek ingyenes parkolóhely a lakása előtt. Ebben teljesen igazatok van. A kérdés is onnan jutott eszembe, hogy ebédszünetben az autós kollégák a munkahelyemen sokszor fölhozzák ezt a témát. Nekem nincs is autóm.
2019. márc. 22. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!