Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Útfelbontás esetén kit jelenth...

Útfelbontás esetén kit jelenthetek fel?

Figyelt kérdés

A történet úgy kezdődik, hogy február elején felmarták a teljes utcát és azt az ígéretet kaptuk, hogy március közepére készen lesz minden. Ehhez képest az első hétben dolgoztak rajta ezerrel, azóta viszont érdemi munka nem folyik és a munkagépek is ott állnak üresen hetek óta a közeli játszótér parkolójában. Néhanapján kijön egy-egy ember pár órára, lapátolnak valamit, aztán napokra otthagyják az egészet.


A kérdésem az, hogy kihez lehet ilyenkor fordulni? A közterület fenntartója szerint csúszás történt, de legyünk türelemmel, mert hamarosan be lesz fejezve. Hát a nagy fenéket! Közlekedni nem lehet normálisan az utcában, mert nincs aszfalt. Ha kiásnak egy gödröt, akkor egy teljes hétig kerülgetni kell, mert otthagyják kiszalagozva, nem csinálnak semmit, a türelmünk pedig már elfogyott.



2019. márc. 25. 13:04
1 2
 1/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
28%

Attól, hogy ügyvédet fogadtok még nem lesz hamarabb kész. A jogászok elég bénák az útépítésben, satnya a kezük a lapátoláshoz, s nehézgépet sem tudnak vezetni, meg drágán is dolgoznak, úgyhogy én biztos nem őket keresném.

Egyébként ha gödröket is ásnak, akkor gondolom nem csak az utat csinálják, hanem valamely közművet (áram, telekom, víz, szennyvíz) is érintik a munkálatok - amíg ők nem rakják rendbe a saját dolgaikat, addig az útépítők sem tudják folytatni a saját munkájukat. Örülj neki, hogy olyan környéken laksz, ahol megcsinálják az utakat, nem csak a régi rossz útalapot kátyúzzák.

2019. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
500 méter hosszan legyalulták az aszfaltot és egy hónap elteltével még mindig az első 50 méteren bóklásznak heti egyszer kb. (gödröt ásnak, betemetik, megint kiássák, megint betemetik) Szerinted ez normális? Ilyen tempó mellett egy év alatt sem lesznek készen.
2019. márc. 25. 13:35
 3/12 A kérdező kommentje:
Különben nem akarok ügyvédet fogadni, de szeretném tudni, hogy ilyenkor kinek tehetek feljelentést az ügyben. Mert az hót ziher, hogy valami sunyiság van a háttérben...
2019. márc. 25. 13:36
 4/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
25%

A legyalult útalapon ugyanúgy el tud gurulni az autód - ha napi egyszer mégy el autóval otthonról, akkor kb. 20 másodpercet veszthetsz azzal, hogy azon az 500 méteres szakaszon lassabban kell haladnod.

Feljelentést egyébként bárki ellen tehetsz - szabad ország vagyunk -, de nincs olyan jogalapod, amely bármiféle perben megállná a helyét. Ha nem dolgoznak, akkor gondolom még azt sem lehet mondani, hogy a hangos munkagépek miatt nem tudsz aludni vagy nagy a por.

2019. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

" de szeretném tudni, hogy ilyenkor kinek tehetek feljelentést az ügyben."


Nyilván a rendőrségnek.

Miért, kinél akartál feljelentést tenni?


Amúgy teljesen mindegy, mert nem fogják a kedvedért gyorsabban csinálni.

2019. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem lennék a szomszédod. Te vagy az a bizonyos "ha van rajta sapka, azért, ha nincs rajta akkor azért" feljelentgetős fajta.
2019. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj sehova, mert ugyanúgy kiröhögnek mint itt a GYK-n.


Mégis milyen bűncselekményt, vagy szabálysértést követtek el azzal, hogy nem az általad helyesnek vélt gyorsasággal dolgoznak? Ez kevés egy feljelentéshez. De ha sok felesleges időd van, akkor menj feljelentést tenni!


Az meg hogy neked ez kényelmetlen, szintén senkit nem fog érdekelni. Nagyon sok olyan utca van ma Magyarországon, ami a mai napig nincs leaszfaltozva, és még azon felül rossz is. Viszont cserébe nem is lesz.

2019. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha nem feljelentést, akkor mit tehetek/tehetünk? Ne gondoljátok, hogy egyedül én vagyok elégedetlen, mert az utcában lakók közül akivel eddig beszélgettem ugyanezen vannak kiakadva, hogy lényegében semmi nem történik, mert a munka kimerül abban, hogy hét elején kiássák és visszatemetik ugyanazt az egy gödröt az utca elején, aztán jövő hétig el vagyunk felejtve, utána ugyanezt megint eljátsszák. Ez így nem útépítés és határozottan érződik, hogy valami bűzlik a kivitelezésben.
2019. márc. 25. 16:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Van megrendelő, és kivitelező(k).

Kötöttek egy szerződést, amiben benne van az átadás határideje is.

Arról, hogy pontosan mi is történt, miért csúszik az építés, kérhettek tájékoztatást az önkormányzattól, de senkit nem jelenthetsz föl miatta, ha kell valamilyen jogi lépéseket tenni, a szerződött felek ügye. (Csődbe ment kivitelező, minőségi kifogás, nem fizet a megrendelő,stb, stb)

2019. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sérelmedet, panaszodat meg tudod írni egy levélben. Vagy elmondhatod nekik telefonon is. De ahogy már fentebb írtam, ezzel valószínűleg nem fog majd foglalkozni senki. Talán írnak egy válaszlevelet amiben szíves türelmedet kérik, de azzal szerintem megint nem vagy előrébb.


Bármilyen bosszantó, ez a legtöbb, amit megtehetsz. Feljelentést nem, mert sérelmedre nem követtek el semmit. Ha pedig valaki szerződést szegett, azt a szerződőknek kell egymással elintézniük jogi úton.


Biztos engem is bosszantana a helyzet, de én sem tudnék mit csinálni.

2019. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!