Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egysebességes kerékpárral milyen?

Egysebességes kerékpárral milyen?

Figyelt kérdés

Ezer éve sokat jártam biciklizni, de leginkább erdőbe váltós biciklivel. Most így 5-6 év után vennék egy biciklit, s a munkahelyemre, haza és programokra mennék biciklivel a városban. A városban egy horror drága trekk mountain bike-kal fölösleges közlekedni, így gondoltam veszek egy olcsóbb egyszerű városi biciklit. Sokat olvastam fixikről, egysebességes bicókról. A fixik nem győztek meg, viszont érdekel, hogy mennyire nehéz menni egy egysebességes kerékpárral?

A budai oldalon lakok, ahol már vannak lejtők és emelkedők pár helyen. Szerintetek bevállalható sebességváltó nélkül itt? (a kondim már nem olyan, mint régen)



2019. ápr. 5. 14:16
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
52%
Ha nehéznek érzed vele a kozlekedest akkor legfeljebb hátra egy pár fogszámmal nagyobb fogaskereket raksz fel.....nyilván igy könnyebb lesz emelkedon tekerni viszont a vegsebesseged csökken
2019. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha vannak emelkedők, akkor ne egysebességest vegyél! Egy váltós bicikliért nem feltétlenül kell vagyonokat fiztni.
2019. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
30-35 ropiért 15 20 éves megkímélt outit kapsz elől 2 hátul 6-7 sorosat .
2019. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Három sebességes, agyváltós bicaj nem horror összeg, emelkedőn felfelé tekerni jó, ha van fokozat váltásra lehetőség
2019. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor szerintetek nem éri meg egy single speed bicó? Ennyire kinyírja pár emelkedő?

(köszönöm szépen a válaszokat)

2019. ápr. 5. 15:00
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
A bicajnak nem lesz baja... kérdés, hogy te bírod-e tekerni hegymenetben...
2019. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem a bringát nyírja ki az emelkedő hanem Téged :D


Városba legjobb egy használt outi.


ÉN egyszer voltam fent pesten, vonattal felvittem az ezer éves csehszlovák favorit outimat, déliben leszálltam és seperc alatt a nyugatinál voltam bringával!


Ha csak aszfaltra mész akkor hülyeség a monti!


Viszont földúton, murván csúnyán összetöri magát az ember outival :)

2019. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
#15.00 Téged fog kinyírni az emelkedő. :-)
2019. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
39%
Amikor én voltam gyerek és fiatal, a kerékpárok 90%-a egysebességes volt (sőt -horribile dictu!- kontrás. Mégis mindenki odaért, ahova elindult.
2019. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9#

Amikor én voltam gyerek, akkor se sok váltós bringa volt, ellenben valahogy tartósabb anyagokból gyártották a bicikliket... viszont az idősebbek akkor sem bírták azt hegymenetben gond nélkül tekerni.

A gyerekek beleálltak a pedálba, felkúsztak a dombra, az idősebbek inkább leszálltak, és tolták.

A váltó könnyebbé teszi az emelkedőn tekerést, azt mi nem tudhatjuk, hogy a kérdező milyen kondícióban van, sőt azt sem, hogy mekkora emelkedőkön kell tekerni.

A kontrás fék meg lejtőn nagyon hasznos, az van az agyváltós bicikliken is...

2019. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!