Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félek a vezetéstől. Van okom,...

Félek a vezetéstől. Van okom, vagy ezt igazából saját magam generáltam?

Figyelt kérdés
Két éve van jogsim. Az elején, amikor még oktatóval tanultam, nagyon szerettem. Alig vártam, hogy újra menjek, és sajnáltam is, mikor végetértek az órák. Amióta átültem a saját kocsinkba, ami kicsit régebbi is, és sokkal könnyebben lefullad, azt vettem észre, hogy félek vezetni. Félek attól, hogy lefulladok, hogy emelkedőn nem visz fel a kocsi, hogy ugyanitt amiatt, hogy nem tudok megfelelően elindulni, hátracsúszok, hogy nem oszlik el megfelelően a figyelmem, meg ehhez hasonlók. Szeretek vezetni, nagyon, ami azt illeti, de közben előtte olyan gyomorgörcsöm van, hogy inkább feladom, és apukámra bízom. Mit tehetnék? Egyáltalán reális ez a fajta félelem?

2019. máj. 4. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el apuddal is gyakorolni, ha van rá lehetőség. Hétvégén, amikor nincs olyan nagy forgalom. Biztos találtok kietlenebb helyeket, ahol tudjátok gyakorolni ezt is, akár a rutinpályát is felkereshetitek, ha az nincs lezárva. A régi oktatódat is felhívhatod akár, hogy adjon pár pluszórát a saját autótokon. Célszerű kirakni egy T-betűt, akkor a többi autós tart egy kis távolságot, és nem akad fenn, ha esetleg lefulladsz, csak kikerülnek.


Kár, hogy nem vagy egy kicsit jobban rákényszerülve a vezetésre, akkor nem tudnál annyit morfondírozni ezen, csak mennél :)

2019. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás nem bonyolult..egyedül gurulj el olyan helyre(akár földút is lehet) ahol emelkedő van, és nincs forgalom...sem gyalogos, sem más..


...aztán egész nap a kézifékes indulást gyakorlod akár előremenetben. akár tolatva.

...azt mondod, hogy ezt nem tanították? sebaj..ugyanúgy indulsz, mint a házatoktól, sebesség, kézifék kienged, és nyomás...emelkedőn ezt érzéssel kell alakítani, érezni fogod előbb-utóbb a gáz-kuplung-kézifék kombináció egyidejűségét...



egyedül menj gyakorolni, mert akkor béke van.


a félelmed nem reális.

2019. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rutin kérdése, de azt csak úgy tudod megszerezni, ha gyakorolsz, sokat! Jól írják az előzők, hogy menj el egy elhagyatott helyre, ahol lehetőleg van emelkedő is, és gyakorolj! Előtte fejben (gondolatban) is hasznos végigcsinálni az egészet néhányszor.
2019. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok. Nekem a vizsga előtt pár alkalommal megalázott az oktatóm azóta nem nagyon vezettem.

Szerintem én csak be fogok ülni az autóba és elindulni. Eddig a páromra vártam,hogy segítsen de sosem ér rám amikor kedvem lenne vezetni.

2019. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!