Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek sok autós úgy van...

Szerintetek sok autós úgy van vele hogy jó poén lecsapni vízzel a gyalogost?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 10:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én gyalogos vagyok
2019. máj. 6. 10:29
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem sokszor az az érzésem, hogy egyesek kifejezetten szeretnek másokat szívatni.

Pilisi, téli gyalogtúra után csapatunk ballag a 11-es út szélén, az úttest mellett. Húsz centis hó, az úttesten sem kevés. Kissé olvad.

Egyetlen autós sem jön, egyik irányból sem. Majd felbukkan egy kocsi. Messziről látni, hogy az út közepén halad. Majd ahogyan közelebb ér hozzánk, kihúzódik az út szélére (nem szembe forgalom, vagy be nem látható szakasz miatt!), majd miután telibe nyomott minket a latyakkal, megy vissza középre.

Ilyennel sokszor találkozom. Ez kifejezetten szándékos volt.

Szerintem ez ritka, általában az lehet, hogy nem gondolkodnak, nem érzékelik a gyalogost, a tócsát kisebbnek gondolják, vagy nem is érzékelik.

Szakadó esőben autózni nem öröm, fokozott figyelem kell, mert kevésbé lehet minden irányban látni, s a kabinban keletkező pára is kiülhet az üvegre.

Nagy forgalom mellett talán nem jut elég figyelem a felcsapódó vízre.

Egyébként előzésnél sem törődnek ezzel. Pl. pályán az egyébként is túl közeli visszasorolásnál a megelőzött jármű is vízfürdőbe kerül.

2019. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Igen.....

Én igyekszem tekintettel lenni azokra akik körülöttem vannak, de mikor előttem az autós úgy direkt kihúzza a kormányt az út széléhez,hogy a buszmegállóba álló emberek kellő mennyiségű vizet kapjanak (mind1 is az,hogy tele van gyerekekkel akik iskolába mennének száraz ruhába)... az ilyennek vicces,de mivel a sebességhatárokat se igazán tartják be,majd eljön az amikor nem lesz neki vicces és remélhetőleg csak ő fogja megszívni a poénját

2019. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Én viszonylag sokat vezettem/vezetek, de az ilyenre igyekszek figyelni. Ha tudom akkor kerülöm a pocsolyát és a latyakos részt, hogy véletlenül se legyen ilyen. Ha nem lehet kerülni, pl forgalmi okok miatt, akkor is igyekszek kicsit húzódni és lassítok, hogy nehogy felcsapjam a gyalogost. De ez néha nagyon nem könnyű. Mikor gyalogosan közlekedek már tisztában vagyok az ilyen helyzetekkel és, ha látom, hogy nagyobb pocsolya van és olyan a forgalmi helyzet, akkor inkább megálok, vagy húzódok, mert nehéz az ilyet elkerülni. Főleg amilyen jó utak vannak.
2019. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Igen, legalábbis gyalogosként sokszor tapasztalom.
2019. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Inkább egyszerűen magasról tesz rá.
2019. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nincs olyan, aki szándékosan ezzel szórakozik.

Inkább az, hogy leszarják, hogy mi van körülöttük.

De ezt autóval közlekedve is tapasztalom, pl. amikor szeretnék kimenni a kanyarodósávba és az előttem álló nem képes 10 centit előremenni, hogy elférjek.

2019. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem, sok autós úgy van vele hogy nem a járdát figyeli, hanem az utat.
2019. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Néhány gyökér szándékosan szórakozik ezzel.

De a többségében az a helyzet, hogy annyira kátyúsak és nyomvályúsak az utak, hogy egyszerűen nem lehet nem felverni a vizet. főleg ha van szembeforgalom is, akkor nincs túl sok mozgástér.

2019. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én jártam gyalog is, autóval is az elmúlt napokban többfelé. Kaptam is, adtam is. Egyik sem volt szándékos, de van az a forgalmi helyzet, amikor bizony nincs hely kerülgetni, a hirtelen a járdán a látóterem szélèbe kerülő gyalogos miatt meg nem fékezek hirtelen a tócsa előtt, mert felúszik a kerék, kormánylapát meg nincs a kocsimon. És igen, mérgelődtem, amikor jó kos zuhanyt kaptam egy inkább figyelmetlennek, mintsem bunkónak tűnő autóstól. Ez van, nem ilyenkor kell fehér selyemöltönyt felvenni.
2019. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!