Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A műszaki beállítottságúak...

A műszaki beállítottságúak könnyebben tanulják meg az autóvezetést?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.
2019. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Az autó vezetéséhez nem kell műszaki tudás.

Az autó kezelésénél számíthat, hogy van némi műszaki érzéke a vezetőnek, de a kuplung, sebességváltó kezeléséhez kell ismerni annak a felépítését, működési elvét, egyszerűen csak ráérezni a kezelésére.

Az autó vezetés plusz 90 százalékban meg arról szól, hogy figyelni, meglátni, a látottakra reagálni - no annak meg végképp nincs köze a műszaki beállítottsághoz.

Nem arról van szó, hogy semmi haszna nincs a műszaki ismereteknek, de nem hiszem, hogy mérhető volna az, hogy ilyen, vagy olyan beállítottságú embereknek mennyivel könnyebb, vagy nehezebb megtanulni autót vezetni.

Gond abból lehet, ha valaki úgy áll hozzá, hogy miért menne, hisz nem értek a műszaki dolgokhoz...

2019. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Én kifejezetten nem vagyok műszaki beállítottságú, mégis elég könnyen tanultam és jól vezetek. Az előző válaszoló jól leírta az okát.
2019. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Az oktatóm utalt rá, hogy mivel nem vagyok nagyon műszaki beállítottságú, kicsit lassabban fogom megtanulni az autó kezelését, amivel kicsit meg is rémisztett, és hirtelen teljesen fogyatékosnak éreztem magam, de megnyugtató volt olvasni, hogy tulajdonképp nincs nagyon köze a dologhoz, még nagyon az elején járok, szóval abszolút minden újdonság.

2019. máj. 9. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy az oktató negatívan befolyásoljon! Sajnos ez a lekezelő, "domináns hím" hozzáállás elég tipikus Magyarországon: Ilyeneket mondanak vagy sejtetnek, hogy úgyse fog menni, nincs hozzá érzéked, stb., meg sokszor elképesztő hangenemben lebarmolnak, leüvöltenek apró hibákért is, a helyett, hogy dicsérnének, biztatnának. Ezzel sajnos sok embernél tényleg el tudják érni, hogy tönkretegyék az önbizalmát, és ne sikerüljön, vagy csak hosszú idő után.
2019. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az autó kezelését, parkolást könnyebben megtanulja aki műszaki beállítottságú.

de a forgalomban ennél kicsit többre van szükség. mindnre figyelni, és azonnal jó döntéseket hozni

2019. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, abszolút semmi műszaki érzékem nincs, plusz még tájékozódni is elég nehezen tudok. Viszont nagyon könnyen ment a vezetés és jól meg is tanultam, tényleg nem ezen múlik. Hozzá kell tenni, hogy olyan jó oktatót fogtam ki, aki mellett élmény volt tanulni.
2019. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, a műszaki beállítottságúak egyértelműen jobban vezetnek. Fel tudják fogni, hogy mit jelent a fordulatszám, mit jelent az, hogy 2500 fölé nem prögetjük padlógázzal a dízelt hideg motorral, és ilyen dolgok. Sok sofőr tud biztonságosan vezetni, és a KRESZt is ismeri, ügyesen elterelgeti az autót, de műszaki szempontból katasztrofálisan kezelik az autót.
2019. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Zárójelben hozzátenném, hogy egyébként minden rendben van az oktatómmal, ezt is úgy mondta, hogy menni fog minden, csak kicsit lassabban, mint egy műszaki beállítottságúnak :) de abszolút nyugodt és türelmes, nem tartok attól, hogy letépné a fejem, ha valamit rosszul csinálnék, csak így az elején kicsit parázok a dologtól, azért is "vettem magamra" ezt a megjegyzést.

De köszönöm a további válaszokat mindenkinek!

2019. máj. 10. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy egy hangszeren hamarabb kiismeri magát az, aki a zeneelméletben otthon van, úgy a vezetés technikai részét is könnyebben megtanulja, aki tudja, hogy mi történik éppen. De ahogy sok remek zenész a kottát se ismeri, te is lehetsz műszaki ismeretek nélkül jó sofőr.
2020. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!