Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tetőre szerelhető kerékpártart...

Tetőre szerelhető kerékpártartóra mennyire nehéz feltenni majd levenni a biciklit?

Figyelt kérdés

Gondolkodom a kerékpártartó vásárlásán, hogy messzebb, nagyobb túrákra tudjak menni. A hátsó ajtósok és a vonóhorogra szerelhetők nem annyira tetszenek, mert kilóghat a bicikli oldalra, meg tolatni is nehéz lenne velük. Épp ezért a tetőcsomagtartóra szerelhetőket kezdtem el nézegetni (a csomagtartó már megvan korábbról), de olyanokat is olvastam róluk, hogy két ember kell, hogy feltegyék a biciklit a tetőre.

Akinek van, milyen tapasztalata van?

Fel tudom emelni a biciklit, elbírom, esetleg egy kislétrára is tudok állni, hogy könnyebben tartsam. Valóban kétemberes lenne?



2019. máj. 13. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Kettőnek könnyebb, az biztos. Milyen magas az autód, attól is függ.
2019. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Raktam fel egyedül is bringákat, a fogást kell inkább eltalálni és persze ha nem vagy hozzászokva az ilyen irányú mozgáshoz, akkor egy nagyon rövid bemelegítés nem árt. Főleg lepakolásnál, ha előtte két-három órát ültél egy pózban!
2019. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nehéz ha magas az autód vagy ha 2-nél többet akarsz feltenni (így nem tudod az összeset a szélére tenni). De egy ember egy székkel/kislétrával meg tudja oldani.
2019. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sima kombi, kb 160 centi lehet a keresztrúddal, mert az még szemmagasságban van. Kislétrára gondoltam én is, szerintem azzal vállalható, kösz a megerősítést.

Csak kár, hogy nem tudok gyakorolni, mielőtt megvenném :)

2019. máj. 13. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából azon múlik, hogy fel tudod-e emelni egyedül a bringát a fejed fölé egyedül. Ezt kipróbálhatod, még mielőtt megvennéd a tartót. Ha ez megy, akkor a rögzítés már gyerekjáték: berakod a sínbe, egyik kézzel megtartod, amíg felemeled a tartóvillát és rögzíted vele. Ennyi.
2020. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!