Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem megy a városi vezetés?

Nem megy a városi vezetés?

Figyelt kérdés

A 35-ik óra után mentem forgalmi vizsgára de megbuktam.. Valahogy éreztem hogy nem jött el még az időm mert még nehezen megy a figyelés túl gyorsan zajlik minden 50km felett pláne. Helyzet hogy Budapesten tanulok rengeteg csomópontok vannak, kereszteződések táblák kiegészítő jelzésekkel azok a legnehezebbek mire értelmezném a táblát már elhagyom az még rá is tesz lapáttal hogy több sávos utak vannak és a váltásnál még előfordul félre váltok és jön a kapkodás... Hogyan lehet ezt orvosolni? Mással is volt ilyen? Ennyi levezett óránál ez még elfogadható? Valaki mondta nekem hogy automataváltós autón tanuljak, de akkor meg korlátozva leszek.


28/F


2019. máj. 15. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem akarlak elkeseríteni, de át kéne gondolnod, hogy tényleg neked való-e a vezetés. Alapvetően, hogy elveszel a rengeteg jelzésben és sávban még elfogadható. Budapest egy elég nagy város, sűrű forgalommal. Sok tapasztalt sofőr is elveszik benne. Így ezen a problémádon a rutin még segíthet.

Viszont az, hog ennyi óra után is eltéveszted a váltást kicsit komolyabb kérdés. Nyílván lehet attól is hogy túlzottan rá stresszelsz és nagyon kapkodsz.

Szerintem mindenképp megkéne próbálnod átmenni egy másik iskolába egy kisebb városban, ahol nem olyan nagy a forgalom, nincs annyi sáv és jelzés. Azonban ha 35 óra után is így megy akkor lehet, hogy ez sem lesz megoldás és érdemesebb lenne hanyagolni a dolgot.

2019. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

"ennyi óra után is eltéveszted a váltást kicsit komolyabb kérdés"


Én lassan egy éve vezetek 30 évesen, de a mai napig tudok rontani váltásnál. De még millió kilométert levezető ismerőssel is megesett, hogy úgy lefullasztotta a kocsit, hogy csak néztem. Rontani, hibázni mindig fog az ember, csak idővel egyre kevesebbet és hiba esetén sem fog "összeomlani" hanem tudja mi a következő lépés.


"ha 35 óra után is így megy akkor lehet, hogy ez sem lesz megoldás és érdemesebb lenne hanyagolni a dolgot"


35 óra az semmi. Persze vannak akik tehetségesek, ráéreznek, tudnak gyakorolni és átmennek 30 órán belül. Az átlag meg vezet 50 órát is mire jogsija lesz. Főleg nem a pesti forgalomban, ahol vagy erőszakos vagy mint az állat vagy előre gondolkodsz amihez rutin kell.


Fog az menni. Vezetni nem az oktatás alatt fogsz megtanulni, ott csak az alapokat sajátítod el, hogy ne legyél közveszélyes az utakon, onnantól jön a folyamatos gyakorlás.

2019. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, de én nem tartom reálisnak, amit a kettes válaszoló írt. Az, hogy valaki 30x óra után nem tud hibátlanul váltani, jelentősen leterheli a városi vezetés, ott azért el kellene gondolkodni.. ezek nem magyarázhatóak a rutinhiánnyal. Persze ettől még lehet jogsid, de valóban jó sofőr valószínűleg sosem lesz belőled.
2019. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Automatán ne tanulj!

Az semmit nem segít!


Másrészt korán mentél vizsgára.

Nálam, amíg nem volt hibátlan járműkezelés (gyors indulás lámpától, parkolás igazítás nélkül), nem mehettem vizsgára!

2019. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy ebben van valami amit írsz én is kicsit korainak éreztem. Most akkor vehetek pótórát... Az többi az megy csak a váltónál van szarakodás néha nem nyomon tövig a kuplungot és a váltó is van h nem esik kézre. Az autó konstrukciója ilyen egy 2016-os Yarison tanulok nem szimpatikus autó nekem alacsony valahogy.. Otthon egy Wolksvagen Touran van az magasépítésű azt érdekes jól tudom kezelni persze csak olyan helyen ahol nincs senki és semmi. Engem tegnap buktattak meg mert nem adtam meg az elsőbbséget meg azzal az indokkal hogy a váltóra néztem (igen ez kb 1 másodperc volt) el se indultam addig a táblától. Jött egy autó elengedtem majd be is csatlakoztam mögé és aki mögém jött elvileg azt nem engedtem be már időben de kb az volt 30 méterre. És érdekes olyan hibákat követtem el ami azokból egyszerűen lehetetlen és a hibavonalak egymás alatt voltak milyen érdekes. 7 hiba 700 méter alatt egy kereszteződéssel ahol minden gyalogost átengedtem gyalogosátkelőhelyen meg annak hiányában is kanyarodva az ő úttestjére jól kezeltem a szitukat kis ívben kanyarodó át akart engedni mikor én balra jeleztem én jelezve neki hogy ne mondjon le az elsőbbségéről mert vizsgázok. Nem olyan nehéz dolog ez... Olyan hibákat követtem el amit egy mai hétköznapi autós is elkövet, szóval igazságtalannak tartom az egészet.
2019. máj. 16. 09:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Utlsóelőtti. Én is így látom csak vennem kell még órákat most mit tudok csinálni, semmit... De akkor már megtanulom végre egyszer és jobban megy. Kicsit elbíztam magam. És igen városban azért nehéz mert érzem hogy zöldfülűként lavírozok a rutinosok között és hát igen nem könnyű persze h bezsebelek hibákat. Ezért is írtam h lehet hogy inkább vidéken vagy közeli pesti helyeken kellett volna beíratkoznom pl Budaörs. Mert Újpesten tanulok és hát ott nem valami könnyű boldogulni, tudom magamról ha meg is lesz a jogsim egy darabig nem is mennék ilyen helyekre vezetni szóval jól belekezdtem a sűrűjébe. Váltani nem akarok sulit az sok pénz lenne nem tom igazán mi tévő legyek. Lehet hogy még egy 100-asomba fog fájni :((
2019. máj. 16. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!