Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmival kapcsolatban, fel...

Forgalmival kapcsolatban, fel tudnal vilagositani please (19/lány)?

Figyelt kérdés

Helyzet: kresz megvan. Atmentem masik suliba.

Kifizettem az atvetel dijat szerzodes letrejott.

De a forgalmira jelentkezes nem tortent meg.

Azt mondta az embrr hogy az oktatonak vigyem. Meg azt is tanacskent mondta hogy erdemes a 30 ora dijat elore odaadni vagy legalabb a felet.(en egy vmi bizbaszt akarok adni es a negyedet max vagy ilyesmi adjatok tanacsot please..)

Nalatok is igy ment valahogy?

Azt mondta az emberlehet egyutt jelentkrzek az oktatoval forgalmira,vagy kiallit vmi nem tudom mit mar nem emlekszek mit mondott.

Nalatok hogy volt?


2019. máj. 27. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Én oktatóval együtt mentem és jelentkeztem a forgalmi vizsgára. A második órán beültünk az autóba, és kivezettünk az irodához, ahol ip-t kért nekem.

Én mindig 10 órákat (a 30-ból ) fizettem ki neki egyszerre. Soha nem mondta, hogy adjam oda az egészet.

2019. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt az iskola váltást.

Biztosan megvolt rá az okod, de már azt lehúzásnak érzem, hogy a fogadó iskolának kellett fizetned azért, hogy még többet fizess nekik...


Alapvetően az iskola váltás ingyenes, bár a szerződésbe beírhatnak lelépési díjat, akkor azt ki kell fizetni, de nem a fogadó iskolának.

Nem ez volt a kérdés , de furcsállom.


Az iskola váltás úgy történik, hogy az aktuális iskola kiad egy áthelyezési nyilatkozatot, ami igazolásként funkcionál, hogy a tanuló náluk meddig jutott a tanulással.

A lapon lényegében azonosító kódok vannak, amit be kell vinni az új iskolába, onnan ők tovább viszik a NKH-ba, egyeztetik a rendszerven lévő adatokkal, ha rendben van, akkor az iskola átveszi a tanulót.

A KRESZ vizsga után a gyakorlati vezetéshez egy vezetési kartont kell kiállítani, amit az NKH-ban iktatnak, a karton igazolásként is funkcionál (oktató felügyelete mellett tanulhatja a vezetést az illető)

Nem teljesen tudom követni a leírásodból hogy a "szerződés létrejött" mit takar, a gyakorlás elkezdéséhez kell az említett vezetési karton, amit az iskola intéz, esetenként a gyakorlati oktató, de a normálisabb iskolákban van ügyintéző is.

A tanulónak valóban az oktatóval kell egyeztetni a gyakorlások idejét, de egy összegben kifizetni a 30 órát, ismételten furcsa...

Rossz esetben arra ösztönzi az oktatót, hogy nem kell strapálni magát, ki van fizetve X óra.

Másik rossz eset, ha az oktató nem válik be, és váltani szeretnél... gondolod, vissza adják szó nélkül a még le nem vezetett órák díját?

Ebben nincs egységesen kialakult rendszer, de a legtöbb iskolában részletekben fizetnek a tanulók, pl 10 órát kifizet, vezet, 10 órát kifizet, vezet...

Az már ritkább, hogy az iskola hitelez néhány órát, de az sem lehetetlen, 1-2 gyakorlás még bele férhet hitelre (úgysem engedik addig vizsgázni a tanulót, amíg annak tartozása van), és olyan is van, ahol valóban elkérik előre egy összegben a 30 óra díját.


A 30 órát sokan félre értelmezik... az a kötelező minimum, nem biztos, hogy nem lesz szükség többre, de az már egy másik kérdés.

2019. máj. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy van világosan fogalmazol..

Nekem egyébként úgy volt, hogy soha egy forintot nem kellett az oktatónak adnom. Volt egy szerződésem az autósiskolával, részletekben fizettem. A gyakorlati órákat én akkor fizettem ki, amikor az oktatóm lejelentett forgalmi vizsgára, azaz amikor olyan 22. óránál jártunk. Azt nem is értem mit akar jelenteni, hogy az oktatóval együtt jelentkezel forgalmira.. Amúgy a legtöbb rendes autósiskolánál nem az oktatónak kell fizetni, legalábbis én ilyet nem nagyon hallottam a barátaimtól se. Van, ahol egybe kifizettetik a 30 órát, van ahol részletekben, az meg gondolom ritkább ami nálam volt, hogy úgy fizettem ahogy szerettem volna igazából, a lényeg, hogy a forgalmi előtt (elvileg) minden tartozást rendezni kell.

2019. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát.

Egyrészt úgy fogalmazol, mintha valami furcsa dialektust beszélnél.

Az oktatónak én 10 óránként (=5 alkalom) fizettem a sarcot.

Vagyis elmentem az első alkalomra, első alkalommal odaadtam neki a 33 mátyást.

Forgalmira az oktató kér időpontot, nem te.

Én úgy tudtam, hogy iskolát/oktatót váltani ingyenes, nekem hálistennek ilyenre nem került sor, de valaki javítson ki, hátha tévedek.

2019. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!