Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szomszédok nem...

Mit tegyek, ha szomszédok nem engedik, hogy parkoljak?

Figyelt kérdés
Három hete költöztem a lakónegyedbe, és folyton vita van a szomszédokkal a parkolohelyekért. KB 12 autó fér el az udvaron, de sehova sem állhatok. Első alkalommal, egy öregúr csengetett be reggel 6órakkor(még javában aludtam) hogy álljak félre az autómmal, mert elfoglaltam a helyét. Mondtam, hogy fél 8kor indulok dolgozni, akkor majd beállhat. Ennyivel nem elegedett meg, követelte hogy azonnal menjek el. Nem volt kedvem balhézni a tatával, így elvittem az autót. Következő alkalommal egy másik helyre álltam, de ugyanúgy jött egy másik bácsi, és követelte a parkolóhelyet. Ezúttal már kevésbe voltam segítőkész, és felvilágisítottam, hogy az egy nyilvános parkoló, az összes lakó részére, és az állhat oda aki elsőként érkezik. Erre azt válaszolta, hogy ő már 66éves, és 13éve lakik itt, és 40 évig dolgozott az államnak, tehát őt illeti a parkolóhely.

2019. máj. 29. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az nem derül ki, hogy ez most akkor egy közterületen lèvő parkoló (“udvarnak” szoktak olykor nevezni ilyet is, pl két panel között) vagy magánterületen van. Előbbi esetben jogi szempontból mindegy, az all oda, aki előbb jön. Utóbbi esetben kérdés, milyen írásos megállapodás van a parkolóhelyek használatát illetően.
2019. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány lakó számára van az a 12 hely? Ha több autó van, mint amennyi befér, akkor örök vita lesz belőle, mert valaki mindig hoppon fog maradni.
2019. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Amikor odaköltöztél, előtte kellett volna tájékozódni. balhé mindenhol van, csakis kedvesen lehet ezeket a helyosztásokat megbeszélni. Az idősekkel főleg ne kekeckedj, mert semmi értelme. Előbb kellett volna rendezni a helyfoglalást. itt Gazdagréten még cifrább a helyzet...csak szép szóval lehet valamire jutni.


ide hiába írod az öregek ekézését, azzal nem lesz helyed..

2019. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
A lakásodhoz hivatalosan tartozik kocsibeálló?
2019. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Közterület, sem megvenni sem pedig bérelni nem lehet a parkolóhelyet
2019. máj. 29. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor "íjb" van sajnos. Viszont jó hír, hogy nem vagy köteles átadni a parkolóhelyet másnak.
2019. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Miután közterület bárki megállhat bárhova. Sokan azt hiszik,hogy az az ő helyük azért mert ők x ideje mindig oda állnak,de ez nem így működik. Viszont simán megállsz ahol van hely és kapják be, vagy tökre máshol állsz meg és béke és nyugalom lesz.
2019. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Közterület, mindenki oda áll, ahol épp hely van. Kisajátítani parkolóhelyet nem lehet, kivéve akkor, ha rendszámtáblára szóló hely (tábla vagy felfestés) van neki fenntartva.
2019. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez közterületen fekvő parkoló? Ha igen akkor oda állsz ahova akarsz. A sok 40 éve ott lakó sajnos néha azt hiszi, hogy az évek alatt magánterületté vált az a hely ahova eddig álltak, DE NEM. Fel kell világosítani őket a törvényről meg a parkolási rendről-
2019. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tájékoztasd arról a pattogókat, hogy közterület, mindenki oda áll ahova akar. Nyomatékosan megjegyezve, hogy a garázdaság bűncselekmény, és az autót az ablakból éjjellátó kamera nézi (akkor is, ha amúgy nem)..
2019. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!