Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autopályára elfelejtettünk...

Autopályára elfelejtettünk matricát venni, de a legelső benzinkuton vásároltunk? Kapok büntetést?

Figyelt kérdés
kb 30 percet haladtam az autopályán, mikor eszembe jutott elfelejtettem maticát vásárolni? Él az 1 órán belüli türelmi idő. Ha jó tudom 1 kamerán haladtam keresztül.
2019. jún. 2. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a felhajtástól számított 1 órán belül megvetted, akkor tuti nem kapsz.
2019. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kapsz.
2019. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 órán belül még lehet,így a leírásod alapján nincs gond
2019. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem megyeit vettél ugye?

Csak az országosra van ez az egy órás dolog

2019. jún. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
#4 ezt honnan szeded?
2019. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
És mégis miért kellene jattot adni a buszon?
2019. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a „Csak az országosra van ez az egy órás dolog” valamilyen gyakorikérdés használói réteg saját szabálya lehet: [link] . Igaz, hogy a válaszok annyi %-ra lettek értékelve, ahány hivatkozással támasztották alá a kijelentésüket.

Nem is lehetett volna hivatkozással alátámasztani, hiszen ilyen megkötést nem tartalmaz a vonatkozó jogszabály, és, természetesen, a jogalkalmazó Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. tájékoztatója sem.


A vonatkozó jogszabályi rész: „nincs helye továbbá a jogosulatlan úthasználat miatt pótdíj kiszabásának a járműre jelen rendelet szerint megfelelően megváltott jogosultság érvényességi idejének kezdetét megelőző 60 percen belül végzett ellenőrzés alapján.”

Lásd: 36/2007. (III. 26.) GKM rendelet az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról 7/A. § (3) A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link]

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. tájékoztatója: „Azoknak a jóhiszemű úthasználóknak, akik tévedésből hajtottak fel a díjköteles úthálózatra, a felhajtástól számítva maximum 60 perc áll rendelkezésükre, hogy megvásárolják úthasználati jogosultságukat.”

Lásd: Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. „Díjellenőrzés” című tájékoztatója. Elolvasható itt: [link]

És, adott útszakaszon, a megfelelő megyei matrica is megfelelő úthasználati jogosultság. (Még akár SMS-ben is megvásárolható; legalábbis azt tudom, hogy T-mobil használók számára igen; akár havidíjas, akár feltöltős a kártyájuk: [link] Az oldal alján a megfelelőre kattintva, elolvasható „Hogyan tudsz fizetni a szolgáltatásért?” „Havi díjas előfizetőként”, illetve „Domino előfizetőként”. Az is látható, hogy okostelefonos alkalmazással is lehet fizetni.)

2019. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!