Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezetésen kívül még...

Ittas vezetésen kívül még milyen más okokból vehetik el a jogosítványt?

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 18:01
1 2
 11/12 Alex Fly ***** válasza:
@10: nem feltétlenül látja a gyalogost, főleg ha az takarásban van. De a gyalogátkelő táblát látnia kell, tehát le tud lassítani annyira, hogy ne érje meglepetés...
2019. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"ítélkezési gyakorlatban nemigen szokták a gyalogost kihozni hibásnak"

Dehogyisnem. Már nagyon sokszor előfordult. Több személyes tapasztalatom is van ez ügyben. Utasként utaztam az egyik ismerősömmel, mikor itt: [link] a kőkerítés mögül futott ki nagy sebességgel egy gyalogos. Hiába fékezett le az ismerősöm, elütötte. Kórházba is került a futó, eltört a bal válla, agyrázkódása lett, meg pár apró sérülése. Volt egy szemtanú is, ő is azt mondta mint mi, hogy mikor már a zebrától kb. 2 méterre volt az autó akkor lépett az úttestre. A rendőrség az eset felülvizsgálása után a gyalogost hozta ki vétkesnek. Az ismerősöm még hibapontot se kapott érte.

Nem hülyék a rendőrök, ők is tényként elfogadják hogy gyalogátkelőhelyen történhet baleset gyalogosok miatt is.

Amit írtam a #6-ban példát, az esetben szemtanúként voltam a helyszínen. Ott is a gyalogos lett a hibás. Mondjuk ott ő is elismerte a dolgot, azt hitte hogy senki nem jön mögüle mert nem hallotta az autót (nem csoda, elektromos autó volt).

2019. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!